Дома Uncategorized @mk Дневен хороскоп за четврток, 19 октомври! Лавовите имаат љубовни проблеми, Водолиите имаат...

Дневен хороскоп за четврток, 19 октомври! Лавовите имаат љубовни проблеми, Водолиите имаат проблем со синусите и тука доаѓаат парите

647
0

Дневен хороскоп за четврток, 19 октомври! Лавовите имаат љубовни проблеми, Водолиите имаат проблем со синусите и тука доаѓаат парите
Споделете ја веста

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас. Откријте што ви подготвуваат ѕвездите.
ОВЕН
ЉУБОВ: Може да запознаете некој кој ќе ве маѓепса. Денес сте многу емотивни. РАБОТА: Можни проблеми за оние чија работа вклучува патување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Денеска можете да се заљубите во било кој, без разлика дали личноста која ви се допаѓа е соодветна за вас. БИЗНИС: Проблемот со секакви шпекулации. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете малку блокирани во оваа сфера, можеби затоа што воопшто нема да најдете време за љубов и партнер. РАБОТА: Проблеми и грешки во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе имате бројни можности, но и покрај се вашите очекувања нема да се исполнат, бидејќи се преголеми. РАБОТА: Успех за оние кои работат во филмската индустрија и медиумите. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Вашите силни страсти би можеле да ве доведат во неволја. Внимавајте на вашето однесување, особено ако веќе сте во врска и сакате да останете во неа. РАБОТА: Ќе бидете преоптоварени. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Лесно можете да сретнете некој со кој ќе „кликнете“, но ќе бидете малку сомнителни, поради што приликата би можела да ви се врати. РАБОТА: Ќе доживеете одреден успех . ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Во оваа сфера можете да очекувате позитивни настани. РАБОТА: Ќе бидете успешни во се што има врска со креативноста. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е во вас да се разбудат чувства кон личност која до неодамна ви беше само пријател. РАБОТА: Амбицијата ќе ви донесе успех, но и проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Се наоѓате во малку недефинирана ситуација и тоа ќе ви пречи. РАБОТА: Многу поволен ден за работа. Можеби ќе добиете повеќе добри зделки. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Хармонија во љубовната врска, а доколку сте сами, лесно можете да запознаете некој со кој добро ќе се согласувате. РАБОТА: Ќе имате проблеми со подредените. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе сретнете некој кој ќе ве интересира, но со кој е тешко да постигнете стабилна или долготрајна врска. РАБОТА: Позитивни промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Проблем со синусите.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе мора да се посветите на врската и решавањето на проблемите кои ќе настанат поради некое недоразбирање или откриени тајни. РАБОТА: Можен е финансиски напредок . ЗДРАВЈЕ: Стабилно

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име