Uncategorized @mk

Дома Uncategorized @mk

Неодолив колач без јајца (рецепт)

0
Кога ќе ви снема јајца во фрижидер и сакате да јадете нешто слатко, овај колач е вистинскиот избор бидејќи сигурно ги имате сите овие...

Најдобар рецепт за банана леб до сега

0
Повеќето рецепти за банана леб бараат двојно повеќе путер од она што го користиме, но за да го одржиме лебот влажен и богат и...

Најпознатата билка со одличен вкус е лек за речиси сите болести

0
Камилицата се смета за една од најдобрите за лекување на воспаленија на кожата и мукозните мембрани. Помага и при изгореници, рани и чиреви. Корисен...

Го знаете ли чувството кога ве боли „косата“? Има објаснување

0
Се случува понекогаш да не ја имате измиено косата и по неколку денови, па ја носите во висока пунџа за да помине уште еден...

Затегнете го лицето со домашни маски, со евтини намирници

0
Квасецот е секако неизбежен соработник на секоја домаќинка која сака да подготвува различни видови тесто. Но, дали знаевте дека може да биде ваш сојузник...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!