Uncategorized @mk

Дома Uncategorized @mk

ДИЕТА ЗА ДИЈАБЕТИЧАРИ: ШТО ДА ЈАДАТ И ШТО ДА ИЗБЕГНУВААТ

0
ДИЕТА ЗА ДИЈАБЕТИЧАРИ: ШТО ДА ЈАДАТ И ШТО ДА ИЗБЕГНУВААТДијабетесот е хронична болест која се јавува кога панкреасот не произведува доволно инсулин или кога...

Појадок кој се подготвува за една минута

0
Појадок кој се подготвува за една минутаРецепт за каша кој брзо се подготвува, а состојките не се скапи. Состојки : 65 гр овесна каша 200 мл млеко 1...

Слатко задоволство: Грчка ледена торта

0
Вкусно слатко, подготвено за 15 минути. Ништо не се пече и се топи во уста. Состојки: 250 гр мелени интегрални бисквити 100 гр маргарин 400 гр чоколадо за...

Дали бананите ќе го подобрат варењето или ќе доведат до запек?...

0
Ако и вие страдате од запек, можеби бананата би можела да ви помогне. Бананите содржат витамини А, Б6, Ц и Е. Покрај тоа, тие содржат...

Воздушни крофни без јајца и млеко, ќе ве воодушеват (рецепт)

0
Кој може да им одолее? Кристина Четковиќ, сопругата на поп-ѕвездата Сергеј Четковиќ , која неодамна го лансираше својот гастро-канал на Јутјуб, ви препорачува „крофна“ ремек...

Неодолив колач без јајца (рецепт)

0
Кога ќе ви снема јајца во фрижидер и сакате да јадете нешто слатко, овај колач е вистинскиот избор бидејќи сигурно ги имате сите овие...

Најдобар рецепт за банана леб до сега

0
Повеќето рецепти за банана леб бараат двојно повеќе путер од она што го користиме, но за да го одржиме лебот влажен и богат и...

Најпознатата билка со одличен вкус е лек за речиси сите болести

0
Камилицата се смета за една од најдобрите за лекување на воспаленија на кожата и мукозните мембрани. Помага и при изгореници, рани и чиреви. Корисен...

Го знаете ли чувството кога ве боли „косата“? Има објаснување

0
Се случува понекогаш да не ја имате измиено косата и по неколку денови, па ја носите во висока пунџа за да помине уште еден...

Затегнете го лицето со домашни маски, со евтини намирници

0
Квасецот е секако неизбежен соработник на секоја домаќинка која сака да подготвува различни видови тесто. Но, дали знаевте дека може да биде ваш сојузник...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!