четврток, јуни 8, 2023
Дома Ознака рецепт

Ознака: рецепт

Торта за 5: Фантастични коцки Јафа

0
Торта за 5: Фантастични коцки Јафа Комбинацијата од портокал и чоколадо можете да ја најдете во многу слатки, но убедливо најдобрата комбинација ја добивате кога...

НАПРАВЕТЕ ГО НАЈДОБРИОТ ЦЕЗАР СОС! Одличен е за салати, но и...

0
НАПРАВЕТЕ ГО НАЈДОБРИОТ ЦЕЗАР СОС! Одличен е за салати, но и со разни месаМалку мајонез, лук, сок од лимон и уште неколку состојки ќе...

Трислојна млечна торта (видео)

0
Трислојна млечна торта (видео) Трислојна млечна торта е успех за буквално сите. Лесните и освежителни млечни колачи стануваат апсолутен хит на сите прослави, а може да...

НАЈУБАВОТО СЛАТКО НА НАШИТЕ БАБИ

0
НАЈУБАВОТО СЛАТКО НА НАШИТЕ БАБИ Вистинскиот момент е да го искористиме ова овошје за слаткиот - неодолив џем од јагоди на нашите баби Јагодите се...

КАКО ДА СЕ НАПРАВИ ДОМАШНА ОРЕВОВАЧА: Сега е најдобро време за...

0
КАКО ДА СЕ НАПРАВИ ДОМАШНА ОРЕВОВАЧА: Сега е најдобро време за берење зелени плодови, а мириса феноменалноАко сакате да пиете оревовача, направете ја оваа...

НЕОДОЛИВИ ПОЛНЕТИ ДОМАТИ СО ОРИЗ И ФИНИ ЗАЧИНИ: БРЗО, ЕДНОСТАВНО И...

0
НЕОДОЛИВИ ПОЛНЕТИ ДОМАТИ СО ОРИЗ И ФИНИ ЗАЧИНИ: БРЗО, ЕДНОСТАВНО И МНОГУ ВКУСНО ЈАДЕЊЕПолнетите пиперки се чисто совршенство. Но, наместо класичните, обидете се да...

Песок торта: Неодолива класика која буди носталгија!

0
Песок торта: Неодолива класика која буди носталгија!Одличен, домашен рецепт на кој никој не може да им одолее! Компоненти:вода 1 лшеќер 150 грванилин шеќер 1бело чоколадо...

МАРИНИРАНИ ПИЛЕШКИ СУВЛАКИ

0
МАРИНИРАНИ ПИЛЕШКИ СУВЛАКИ Со малку подготовка и печење или скара, можете да уживате во овие вкусни пилешки раженчиња. Еве како да го подготвите овој едноставен,...

САМО 2 ЧЕКОРИ: СОЧНИ ПЕЧЕНИ ПОЛНЕТИ ПЕЧУРКИ

0
САМО 2 ЧЕКОРИ: СОЧНИ ПЕЧЕНИ ПОЛНЕТИ ПЕЧУРКИ Ова едноставно јадење е готово за кратко време, а сирењето и печурките се навистина добитна комбинација. Затоа,...

ПЕЧЕНА ПАЛЕНТА СО СИРЕЊЕ И СОС ОД ДОМАТИ

0
ПЕЧЕНА ПАЛЕНТА СО СИРЕЊЕ И СОС ОД ДОМАТИПалентата може да биде одлична основна состојка за подготовка на најразлични вистински гурмански јадења. Во него додадете...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!