Дома Ознака крвен притисок

Ознака: крвен притисок

Многу низок крвен притисок: Кога е опасно?

0
Многу низок крвен притисок: Кога е опасно? Додека нискиот крвен притисок, или хипотензијата, може да биде показател за добро здравје и намален ризик од срцеви...

5 загрижувачки знаци на висок крвен притисок, кои се јавуваат за...

0
5 загрижувачки знаци на висок крвен притисок, кои се јавуваат за време на спиењето! Неколку работи кои се случуваат навечер, за време на спиењето, може...

Ова се симптоми на низок крвен притисок, не ги игнорирајте

0
Ова се симптоми на низок крвен притисок, не ги игнорирајте Нормалните вредности се 120/80 Многу се зборува за висок крвен притисок, но проблемите предизвикани од нискиот...

Научниците открија врска помеѓу крвниот притисок и деменцијата

0
Научниците открија врска помеѓу крвниот притисок и деменцијата Научниците ги идентификуваа областите на мозокот кои се оштетени од високиот крвен притисок и тие оштетувања може...

Како студеното време влијае на крвниот притисок

0
Како студеното време влијае на крвниот притисокВремето има големо влијание врз здравјето, особено на нивото на крвниот притисок. Во последните години сме сведоци на нагли...

Седум домашни трикови за намалување на високиот крвен притисок

0
Седум домашни трикови за намалување на високиот крвен притисокВисокиот крвен притисок треба да се третира. Поопасен е отколку нискиот, бидејќи последователните покачени вредности може...

Суви смокви: против анемија, за остеопороза, го регулираат крвниот притисок…

0
Суви смокви: против анемија, за остеопороза, го регулираат крвниот притисок…Сувите смокви се вкусна и здрава ужина. Сувите смокви се одличен извор на минерали, како што...

Задолжително посетете лекар: Овие три знаци покажуваат дека вашиот крвен притисок...

0
Задолжително посетете лекар: Овие три знаци покажуваат дека вашиот крвен притисок е алармантно високВисокиот крвен притисок, познат и како хипертензија, е водечка причина за...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!