среда, јануари 19, 2022

Твој Готвач

Дома Твој Готвач

Пилешка бајадера, вкусна и мека

0
Направете фантастичен ручек за половина час... Изгледа совршено, а вкусот е уникатен Состојки: 2 филети пилешко бело месо 300 грама суво месо по избор180 грама павлака200 грама...

Рецепт: белгиски вафли

0
Меко и миризливо задоволство, дури и следниот ден. Состојки: 500 гр брашно + прстофат сол1/2 лажичка прашок за пециво400 гр путер250 гр шеќер2 кесички ванилин шеќер1/2...

Како да направите ароматичен леб со путер и лук во куглоф?...

0
Промирисајте го домот со домашен, ароматичен леб со путер и лук… Лебот „Pull apart“ е еден вид на популарно пециво, леб, кое е исклучително сочно,...

Вусна пита со праз и сирење, ќе ве воодушеви.

0
Вусна пита со праз и сирење, ќе ве воодушеви. Рецепт за вкусна пита со праз и сирење која можете брзо да ја подготвите, полнењето е Состојки:1...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Десерт со јаткасти плодови и капучино

0
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Десерт со јаткасти плодови и капучино Компоненти: 170 гр мелени ореви5 јајца30 гр лебни трошки5 гр прашок за пециво80 гр шеќер во прав Фил: 250...

Превртена торта со ананас која изгледа одлично и лесно се подготвува

0
Покрај тоа што е вкусна, оваа торта изгледа и фантастично кога ќе ја извадите од калапот. Едноставен и брз десерт ќе ги воодушеви сите, особено...

Рецепт: Полнето пилешко од рерна

0
Ручек за вистински гурмани. Состојки: 2 пилешки батаци без коски2 подебели листови кашкавал2 подолги парчиња сланиназачини по желбасол Подготовка: Батаните се толчат малку со толчник за месо, се...

Направете супер едноставни нутела брауни од само три состојки

0
Потребни ви се само три состојки за нутела брауни! Изобилство од крем, можете да користите и обичен еурокрем.Состојки:5 јајца600 гр нутела1 чаша брашно Подготовка:Загрејте ја рерната...

Декоративни кифлички од шунка полнети со сочен фил (РЕЦЕПТ)

0
Ви претставуваме едноставен рецепт за вкусно мезе кое многу убаво ќе изгледа на празничната трпеза денес... Доколку сакате да внесете нешто ново на вашата празнична...

Колач со кокос и чоколада

0
Сочен колач со кокос и чоколадо без јајца. Состојки: (мерна чаша од 2 dl) 1 чаша јогурт1 чаша млеко1 чаша масло1 чаша кокос1 ванилин шеќер2 чаши шеќер2...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!