понеделник, јуни 27, 2022

Родители и деца

Дома Родители и деца

Пет начини како да ја подигнете самодовербата кај децата

0
Самодовербата им помага на децата полесно да се справат со сите училишни активности, но и создава важни пријателства со нивните врсници. Со доаѓањето на...

Најголемите животни лекции што можете да ги научите од децата

0
Мудроста не доаѓа со годините. Јасмин Бреддел целиот работен век го поминува со деца. Таа беше бејбиситерка, ментор и асистент. И покрај тежината на...

Мали тајни на родителите чии деца никогаш не се болни

0
Сигурно сите го знаете некое дете кое никогаш не е болно. Се прашувате што е тоа посебно или кои трикови ги користат неговите родители,...

Гатанки за деца: Има многу заби, но ништо не јаде, што...

0
За децата се користат гатанки за да развијат логично размислување, но и да разберат апстрактни концепти. За вас подготвивме неколку интересни гатанки кои се подготвени...

Ако вашите деца растат со домашни миленици, тие ќе бидат поотпорни...

0
Чистотата е половина од здравјето, а спорот е другата половина - гласи верзијата на старата поговорка, или изменета верзија на истата, а нејзината вистина...

Како да знаете дека вашето дете се бори со анксиозност?

0
Студијата објавена од Институтот Child Mind покажа дека 10 отсто од 30.000 испитани деца на возраст под 18 години доживеале некаков вид на анксиозно...

Деца и полномасно млеко: Што е правилно?

0
Иако во последно време има лоша репутација и на возрасните им се советува да не пијат млеко, на децата тоа многу им е потребно....

Кога децата треба да го добијат првиот мобилен телефон?

0
Ако желбата на вашето дете е нивниот прв мобилен телефон оваа празнична сезона, сигурно имате некои прашања за таа пресвртница во нивниот живот. Експертот за...

Колку е поздрава храната, толку децата се посреќни

0
Менталното здравје на детето е силно поврзано со видот на храната што ја консумира на дневна основа, покажа студијата која ја истражува важната улога...

Во овие земји, бебињата спијат надвор во зима, дури и на...

0
Ако патувањето ве однесе во Шведска, Данска, Финска и забележите дека многу бебиња спијат безгрижно во своите колички надвор, иако времето можеби не е...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!