Дома Живот Љубовен хороскоп до 4 мај! Бикот застанува на „лудата карпа“, Скорпиите патуваат,...

Љубовен хороскоп до 4 мај! Бикот застанува на „лудата карпа“, Скорпиите патуваат, а овој знак ќе има контакт со славна личност

7711
0

Љубовен хороскоп до 4 мај! Бикот застанува на „лудата карпа“, Скорпиите патуваат, а овој знак ќе има контакт со славна личност

Венера, планетата на љубовта, на 29 април влегува во Бик, каде што ќе донесе нова љубов за Бикот, Јарецот и Девицата.

ОВЕН

Ова е вашето време за љубов. Вашата привлечност и шарм никогаш не биле поизразени и ќе ви помогнат да најдете љубов. Многумина ќе ви се додворуваат, а вие треба да се обидете внимателно да изберете и да изберете квалитетна личност.

БИК

Контактите со странци и образовани луѓе можат да донесат можност за љубов. Доколку веќе сте во врска, ќе има многу позитивна атмосфера и можеби ќе одлучите да „стапнете на лудиот камен“ или на друг начин да ја однесете врската на повисоко ниво.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да доживеете некој успех кој ќе ве направи исклучително привлечни. Велат дека ништо не е попривлечно од успехот кој носи чувство на внатрешно самозадоволство. Ќе имате шанса да ја тестирате таа теорија следната недела.

РАК

Ве очекува позитивен период полн со ветувачки контакти. Ќе бидете дарежливи во другите, поради што, со многу малку охрабрување, лесно ќе се развијат романтични чувства меѓу вас и некој што ви се допаѓа.

ЛАВ

Можно запознавање со интересна, гламурозна и мистериозна личност. Тој тип на личност ќе ве привлекува во следните недели, поради што ќе имате одлична можност да доживеете романса доколку веќе не сте нашле трајна љубов.

ДЕВИЦА

Добро се согласувате со вашиот партнер или некој што ви се допаѓа. Лесна и конструктивна комуникација која води до продлабочување на врската. Ќе ве привлекуваат луѓе со кои имате историја и се познавате долго време или кои долго време се познаваат со членовите на вашето семејство.

ВАГА

Во наредниот период можете да очекувате повисоко ниво на хармонија во врската. Добро одговара и лесен договор. И вие и вашиот партнер ќе бидете подготвени да се запознаете. Доколку сте слободни, ова е период во кој лесно можете да го промените статусот.

СКОРПИЈА

Ќе бидете расположени за романтично патување. Без разлика дали сте веќе во врска или сингл, патувањето дефинитивно може да ви помогне да напредувате во оваа област и да имате повеќе можности и среќа во љубовниот живот.

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате можност да комуницирате со повеќе млади и образовани луѓе, од кои некои сигурно ќе ви се допаднат. Иако акцентот нема да биде ставен на романтичните врски, некоја врска што ќе ја воспоставите сега може да прерасне во романтична во блиска иднина.

ЈАРЕЦ

Следниот период е одличен за оние припадници на знакот кои сакаат да започнат заеднички живот со партнерот. Семејниот живот ќе биде позитивен. Убавите настани само ќе ја зајакнат вашата верба дека сте ја нашле вистинската личност за вас.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате можности да контактирате со некој популарен или славна личност и оваа личност да ве фасцинира. Сепак, врската веројатно нема да заживее, а искуството ќе остане само како нешто што ќе ја разгори вашата фантазија.

РИБА

Периодот на нестабилност и проблеми во врската ќе бидат минато. Следната недела ќе имате можност да ги измазнете проблемите кои се појавиле. Доколку сте сами, можно е некој да ви го разбуди интересот, но со таа личност ќе имате чисто платонски однос.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име