Дома Твој готвач СПЕЦИЈАЛИТЕТ ОД ГЕРМАНИЈА: Денеска правиме врвна торта без брашно, јајца, путер и...

СПЕЦИЈАЛИТЕТ ОД ГЕРМАНИЈА: Денеска правиме врвна торта без брашно, јајца, путер и шеќер… (ВИДЕО)

1315
0

Нашиот денешен оброк е готов за 35 минути, рецепт за четири лица.

СОСТОЈКИ:

400 гр варен наут,

100 гр путер од кикирики,

Јаворов сируп,

Сол,

Прашок за пециво,

Сода,

60 гр темно чоколадо,

ПОДГОТОВКА

Следете ги упатствата во видеото, сè е многу едноставно!

Пријатно јадење!

Претходна објаваСпас за чир на желудникот
Следна објаваДали вашиот мочен меур е преактивен?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име