Дома Здравје Слабеете со помош на компири и неколку правила

Слабеете со помош на компири и неколку правила

696
0

Се претпоставува дека диетата со компир датира од 1849 година , но таа доживеа повторно раѓање во 2016 година, откако Тим Стил, дипломиран биотехнолог и пензиониран припадник на американските воздухопловни сили, ја објави својата книга „ Хакирање на компири: поедноставено губење на тежината “ .

Во својата книга, Тим Стил наведува дека компирот е најдобрата таблета за слабеење што некогаш била измислена. Компирот е поврзан со бројни корисни ефекти:

зајакнување на имунолошкиот систем,

подобрување на здравјето на цревата,

снабдување на организмот со многу хранливи материи.

Диетата со компир се заснова на седум едноставни правила . Првите три се: три до пет дена треба да јадете само компири. Просечно дневно се јадат 0,9-2,3 кг компири, а освен компир не треба да се јаде друга храна, дури ни зачини и сосови.

Претходна објаваКако да се надминат стравовите еднаш засекогаш?
Следна објаваХрана за зајакнување на имунитетот и подготовка на организмот за есен

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име