Дома Ментална гимнастика Оптичка илузија: Можете ли да ги најдете скриените очила на сликата?

Оптичка илузија: Можете ли да ги најдете скриените очила на сликата?

522
0

Дали успеавте?

Оптичките илузии и криенка ја предизвикуваат нашата перцепција и ги тестираат вештините за набљудување.

Многу луѓе сакаат да решаваат проблеми со оптички илузии, а докажано е дека ја подобруваат концентрацијата и вештините за набљудување.

Пред вас е фотографија од постелнина насликана со птици и цвеќиња.

Основната боја на постелнината е бела, а на неа има и многу други бои. Предизвикот пред вас е да ги пронајдете очилата за читање што некој ги оставил зад себе и станал од кревет.

Имате само 11 секунди за успешно да го завршите тестот.
Каде се тие очила?

Погледнете го решението….

Ако ви треба мала помош, очилата се на десната страна на сликата.

Дали сте ги видовте сега?

Претходна објаваДоказ дека парите не ги „расипуваат‘‘луѓето: Милијардер однел 10 илјади вработени и нивните семејства во Дизниленд
Следна објаваОва се најголемите грешки што ги правите кога вашето дете има температура

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име