Дома Твој готвач Неодолива старомодна торта – Нема некој што не ја пробал и посакал...

Неодолива старомодна торта – Нема некој што не ја пробал и посакал повторно

2370
0

Неодолива старомодна торта – Нема некој што не ја пробал и посакал повторно

СОСТОЈКИ
250мл. минерална вода
125 мл. масло
200 гр. шеќер
250 гр. брашно
1 лажица џем
3 лажици какао
1 лажичка сода бикарбона
1 кесичка цимет

Фил
200гр. џем од секаков вид – по ваш избор
Глазура
100гр. чоколадо
4 лажици масло
Печете го колачот во загреана рерна на 180с./10мин. Потоа покријте со џем и нанесете ја другата половина од смесата со бисквити. Вратете ја во рерна и печете на 180с./15-20мин.

Деталите погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име