Дома Живот Неделен хороскоп од 11 септември до 17 септември!

Неделен хороскоп од 11 септември до 17 септември!

1303
0

Неделен хороскоп од 11 септември до 17 септември!

ОВЕН:

Љубов:

Сега вашите чувства се насочени кон заштита и зачувување за доброто на семејната единица. Сакате вашите најблиски да имаат што е можно постабилна економска ситуација. Така, ќе ја изразите вашата љубов кон вашето семејство со тоа што ќе направите што е можно повеќе за зајакнување и стабилизирање на вашето домаќинство.

Кариера:

Секоја организација или систем во кој сте дел може да ви понуди можност да напредувате во таа рамка, доколку сте спремни да ги платите своите такси, да се примените сами и да играте според правилата. Прикажана е кооперативна тимска работа и помош од старешини или власти.

Совет:

Некои непланирани трошоци оваа недела.

БИК:

Љубов:

Сега слушајте ги добрите совети на вашата сакана. Кога носите заеднички одлуки, ќе имате корист во сите видови активности, како што се професионална, економска или која било друга природа. Вашиот сопружник ќе има тенденција да ги ублажува, смирува, балансира и усовршува идеите и иницијативите што сега ви се вртат во главата.

Кариера:

Може да станете попосветен член на заедница, тим или група, можеби преземајќи поформална улога или поголема одговорност. Од друга страна, можеби ќе станете посвесни дека кругот со кој поминувате време не ви помага или не ве задоволува на некој суштински начин.

Совет:

Извесна е промена на средината.

БЛИЗНАЦИ:

Љубов:

Важно е да се разбере дека вистинската сексуалност подразбира промена или прогресивна трансформација на секој партнер. Значи, нормално е дека ќе дојде до мала криза, но ако ова се искористи како можност за подобрување, ваквите тестови ќе бидат отскочна даска за идните искуства кои се попроширени и поубави.

Кариера:

Дозволете си да жалите за вашите загуби или жалење и размислете што можете да направите поинаку во иднина. Прифатете дека можеби ќе ви треба малку „непродуктивно“ време за да ги наполните вашите ментални батерии. Инспирацијата и креативноста може да се ниски… дозволете си да се одморите.

Совет:

Пожелна е прошетка во природа.

РАК:

Љубов:

Оваа секојдневна искрена размена во времето на одлучување во голема мера ќе ја зајакне довербата меѓу вас двајцата. Се ќе оди добро и ќе докажете дека како пар сте многу способни да решавате работи од големо значење, но и секојдневни работи.

Кариера:

Вашиот интерес за нематеријалните и духовните димензии на животот расте сега, и можеби ќе ве привлече да ги проучувате универзалните принципи и како тие се однесуваат директно на вас.

Совет:

Медитирајте кога ќе имате можност.

ЛАВ:

Љубов:

Доколку веќе сте свршени и сте решиле да стапите во брак, овој период може да биде особено поволен за тоа, бидејќи за тој чекор ќе најдете социјална, семејна и економска поддршка. Ако сте во брак, идеално време е да планирате патување, кое би можело да биде втор меден месец или ќе го зголеми нивото на вашата среќа во бракот без да влијае на тоа.

Кариера:

Едната страна од вас е желна да направи некои големи промени. Уморни сте од истата стара рутина и начин на живот. Сакате да се ослободите и да ги насочите работите. Чувствувате дека има уште многу во животот и не растете и живеете колку што треба. Другата страна од вас е претпазлива за промени.

Совет:

Секое патување започнува со првиот чекор.

ДЕВИЦА:

Љубов:

Сега препорачливо е да бидете селективни или да ги подобрите односите со пријателите, а со тоа и односот со емотивниот партнер, бидејќи многу од нив веројатно се излишни. Згора на тоа, наскоро ќе се случи природна селекција на нив.

Кариера:

Размислете за вашите долгорочни и најдобри интереси и инвестирајте го вашето време и внимание во она што ќе ви биде најважно на долг рок. Одлучете што е важно и оставете го остатокот да оди сега за сега. Искрено посветете се на вашето здравје, образование, семејство, врски или безбедност во иднина.

Совет:

Доколку можете, испланирајте кратко патување и одморете се.

ВАГА:

Љубов:

Време на мир и просперитет, го пронајдовте вашиот ритам. Доколку сте во врска или во брак, оваа недела комуникацијата ќе се продлабочи и ќе ви се чини дека вие и вашиот партнер се разбирате на сосема ново ниво. Доколку сте слободни, искористете го времето за внатрешни размислувања, читање книги и дружење со блискиот круг на пријатели.

Кариера:

Вашата потреба за подобра организација и поголема заштеда на време е зголемена и ќе ви донесе добивка во подолг временски период. Организацијата не е вашата силна страна, но сега вие се истакнувате и околината тоа го забележува и наградува.

Совет:

Повеќе пари од вообичаено.

СКОРПИЈА:

Љубов:

Ќе мора да ја контролирате вашата фантазија, за да не претерувате или опседнувате со ситни детали во вашата врска. На пример, може да има неоснована љубомора кон партнерот или да се обидете да му ја наметнете својата одлука.

Кариера:

Може да се појави можност за движење, а вие сте склони да се преселите или барем сериозно да размислите за тоа. Всушност, ако не направите некаква стимулативна промена во овој момент, имате тенденција да се чувствувате немирни и нетрпеливи со „истите стари работи“.

Совет:

Ве интересираат и различни типови на луѓе, па можете да започнете да се дружите со нов круг на луѓе.

СТРЕЛЕЦ:

Љубов:

Искреноста и спонтаноста во вашите емотивни манифестации се од суштинско значење за вас сега. Претпочитате веднаш да го отстраните незадоволството, повредените чувства или недоразбирањата. Ако има нешто што ве загрижува или што не ви изгледа како што треба во вашите емотивни односи, ќе се обидете брзо и без никакво сомневање да го исчистите воздухот.

Кариера:

Не обидувајте се да правите или да имате сè, барем не одеднаш. Проширете го својот живот на трпелив, добро осмислен начин. Запрашајте се каде можете да го подобрите квалитетот на вашиот живот со тоа што ќе изберете да ја елиминирате или намалите вашата вклученост во некои области.

Совет:

Желбата во моментов е поголема од можноста.

ЈАРЕЦ:

Љубов:

Ова е добро време да ги извадите на виделина елементите од вашето детство и адолесценција кои можеби сè уште се активни во вашата потсвест, некои психолошки искуства кои сè уште не се добро асимилирани. Ако имате антипатија, незадоволство или гнев кон личност од вашата околина, сега е време да размислите за тоа и после тоа да го подобрите односот со таа личност!

Кариера:

Во текот на овој позитивен циклус, самодовербата, иницијативата и директното дејствување доведуваат до успешни исходи. Подготвени сте финансиски да се проширите, да се трудите повеќе, да одите понатаму, да го правите она за што сте сонувале. Подготвени сте да одите сами доколку е потребно, но вашата позитивна енергија привлекува сојузници, следбеници и други луѓе кои ги поддржуваат вашите цели.

Совет:

Не покажувате огорченост, не се само вашите чувства сомнителни.

ВОДОЛИЈА:


Љубов:

Сега сте охрабрени да уживате во слободното време, викендите и периодите на одмор со вашиот партнер, да присуствувате на културни или социјални настани, да вежбате креативно слободно време и всушност да ја ревитализирате вашата енергија со живи и свежи искуства. Веројатно ќе запознаете многу нови луѓе, ќе имате пристап до пошироки социјални кругови, ќе уживате во добри оброци.

Кариера:

Чувствувате силна желба да растете и професионално да се проширите, да ја ставите вашата работа позната на пошироката публика и/или да ги унапредите вашите долгорочни соништа и аспирации. Ова може да ве направи непријатно за ограничувањата на вашата моментална ситуација и може да бидете во искушение да ги превидите прелиминарните чекори и барања.

Совет:

Забавете со барања, и кон себе и кон околината.

РИБИ:

Љубов:

Пасивноста е добра во ситуации кога не сте емоционално сигурни што сакате или што не сакате од партнерот. Колку и да е збунувачки за вас, толку е повеќе збунувачки за вашиот партнер. Слободните членови на знакот може да доживеат судбоносна средба оваа недела.

Кариера:

Ако чувствувате дека моментално сте преоптоварени со обврски кои не сте ги планирале, тоа е точно. Но, ова е само моменталната состојба и тест за вас. Најдобро учите од стресни и конфликтни ситуации, учите како да останете смирени и дека има светлина на крајот од тунелот.

Совет:

Не дозволувајте вашата емоционална нестабилност да го расипе потенцијално добар развој на интересна приказна.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име