Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 24 јуни до 1 јули! Тајна врска за...

Најточниот неделен хороскоп од 24 јуни до 1 јули! Тајна врска за Лавовите, а еве кој ќе напредува во кариерата

13199
0

Најточниот неделен хороскоп од 24 јуни до 1 јули! Тајна врска за Лавовите, а еве кој ќе напредува во кариерата

Венера, Меркур и Сонцето се во Рак, така што одлуките што ги носиме се под силно влијание на нашите чувства. Венера во Рак прави позитивен аспект со Марс во Бик, така што за прв пат во 2024 година имаме добар однос помеѓу машкиот и женскиот принцип, па можни се нови романси засновани на искрена привлечност. Јупитер во Близнаци носи нови идеи, зголемена комуникација, но и комплетирање на документи.

ОВЕН

Работа – Нагласената четврта куќа може да ви донесе работа од дома. Исто така, поради семејните околности ќе ви биде одвлечено вниманието, бидејќи ќе сакате да се посветите на други обврски. Марс во Бик ви носи солидна заработка , па нема да останете без пари.

Љубов – Венера во Рак има приоритет на чувствата пред разумот, па можете да очекувате изливи на нежност од партнерот. Венера во Рак може да ви донесе и романтична средба. Ќе ви се допаѓаат луѓе кои се природни, спонтани и искрени.

Здравје – Добро.

БИК

Работа – Марс во вашиот знак ви носи потреба да ги промените работите на работа, дури и ако тоа ве чини мир на умот. Сепак, Венера, Меркур и Сонцето во Рак ви носат поволен исход од преговорите, па можете да очекувате разрешница. Ако посакавте некој важен труд, може да се реши во наредните денови.

Љубов – Венера во Рак ве прави чувствителни , но и романтични. Потребно ви е дополнително внимание, но и стабилна поддршка во емотивните односи. Еден познаник може да започне од едноставна кореспонденција, а потоа да се претвори во нешто повеќе. Има личност која ви се допаѓа во вашата инфекција.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис – Меркур во Рак ви носи одлични денови за пари. Парите ќе ви се лепат, па ќе имате заработка од најмалку две паралелни работни места. Финансиите ќе ви бидат приоритет, а не е лош период за инвестирање. Јупитер во знакот ви олеснува многу работи, па вратите се насекаде отворени.

Љубов – Јупитер во првата куќа укажува дека партнерството е сржта на вашата стабилност. Затоа, ќе работите на подобрување на односот со саканата личност. Доколку сте слободни, подгответе се за познанства кои можат да ви го променат животот.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Сезоната на вашиот знак ви носи многу можности. Имате шанса да заработите големи пари, но и да потпишете договор. Планетите се на ваша страна, па секоја иницијатива ќе биде плодна во наредните денови. Ќе имате одлична поддршка и од пријателите.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи емотивно будење. Ќе бидете неодоливи за луѓето од спротивниот пол, бидејќи моментално сте еден од најубавите знаци во Зодијакот. Можете лесно да се заљубите и да започнете нова романса. Многумина ќе забележат колку сте убави.

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Работа – Нагласената дванаесетта куќа ви носи период во кој сакате да бидете повлечени. Не ги откривате вашите потези, а многу сте недоверливи кон соработниците бидејќи не знаете на кого да му верувате. Вистината е дека ништо не е како што изгледа на работа и многу е важно да не наседнете на големи ветувања.

Љубов – Венера во Рак ви носи тајна љубов. Тоа е некој што ве привлекува, но не сакате да ги откривате вашите чувства. Можна е тајна врска со личност која можеби не е сингл. Имате тенденција да имате тајни афери, но внимавајте некој да не ги повреди вашите чувства.

Здравје – Психолошки проблеми.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Рак ви носи постигнување на вашите цели , но и поддршка од влијателни пријатели. Во наредните денови имате шанса да остварите сон кој долго време ви припаѓа. Ѕвездите ви се наклонети, па ќе уживате во успешни денови.

Љубов – Венера во Рак ви носи пресврт на емотивно ниво. Личноста што ја гледате како пријател ќе ви изјави љубов. Доколку сте биле незадоволни во емотивна смисла, следната недела ќе ви донесе промена.

Здравје – Добро.

ВАГА

Работа – Нагласената десетта куќа ви носи многу работа, но и нови предизвици во кариерата. Некој ќе ви понуди да напредувате во друштвото, но ќе ви биде постресно отколку што е. Многу сте чувствителни и сите критики ги сфаќате лично, па затоа е лесно да ве навредиме во овој период.

Љубов – Венера во Рак и Марс во Бик носи летна авантура. Можност да започнете нова романса со некој кој навистина ви одговара. Конечно сте во подобра фаза за љубовта и тоа отворено ќе го покажете. Венера во Рак ви носи и романса на работа.

Здравје – уште полошо.

СКОРПИЈА

Бизнис – Нагласената деветта куќа ви носи убава недела за планирање патувања. Идеален период од годината е да ја промените средината, па дури и да прифатите понуда за работа во друг град. Се чувствувате подобро, па сте енергични и расположени.

Љубов – Венера во деветтата куќа може да донесе романса на патување. Ако патувате со саканата личност, тоа ќе ја подобри вашата врска, па затоа е идеално годишно време за бегство покрај вода. Раковите ќе ве задоволат.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера во Рак ви носи одлична заработка на работа или можност за унапредување. Во добар период сте за спонзорства и располагање со туѓ имот, па парите ќе ви се лепат . Користете го Јупитер во Близнаци за да стекнете популарност и да промовирате деловни проекти.

Љубов – Меркур ви носи средба со некој кој ќе биде љубител на пиво. Ова е некој кој е повеќе затворен, но има љубов кон вас. Некои Стрелци ќе имаат средба со разведена личност. Раковите и Близнаците ќе ве задоволат.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

ЈАРЕЦ

Работа – Јупитер во Близнаци ви носи деловна експанзија. Затоа, можете да направите две работи одеднаш. Планетите во Рак ви носат подобра слика и можност да стекнете популарност благодарение на работата што ја работите. Искористете ја положбата на планетите за да направите нешто покреативно.

Љубов – Венера во Рак ви носи средба со личност која и е позната на пошироката јавност. Ова е некој кој е младешки и природно убав, а вие ќе ги најдете привлечни. Доколку сте во врска која трае со години, лесно можете да се качите на „лудата карпа“.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи многу работа, но ќе уживате во брзото темпо на работа. Имате можност да направите нешто покреативно, па ќе бидете исполнети со тоа што ќе имате обврски кои ве задоволуваат. Доколку планирате да се занимавате со недвижен имот, оставете го за месец јули.

Љубов – Сонцето во Рак ви носи љубов преку деловни контакти. Ќе запознаете личност која е амбициозна и фокусирана на работата, но ќе успеете да остварите интересна комуникација. Раковите се предизвик за вас во овој период.

Здравје – Ги менувате навиките и исхраната.

РИБА

Бизнис – Венера, Меркур и Сонцето во Рак ви носат инспиративна недела со многу познанства. Сега правите контакти за есента, па многу врати ви се отворени. Марс во Бик ви дава голема преговарачка моќ, па имате шанса да ги убедите другите во вашите ставови.

Љубов – Венера во Рак ви носи нова љубов и добар период за проширување на семејството. Ако сте сингл, пред вас е недела која може да ви донесе заљубување. Лесно би можеле да сретнете некој кој е „таман за вас“.

Здравје – Одлично.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име