Дома Здравје Напиток со кој лесно ќе заспиете

Напиток со кој лесно ќе заспиете

473
0


Експертите велат дека луѓето кои немаат доволно магнезиум во телото често имаат проблеми со спиењето.

Напиток богат со магнезиум пред спиење би бил одличен избор.

Пред спиење испијте една чаша топло бадемово млеко измешано со малку куркума. Оваа мешавина наречена „златно млеко“ помага да заспиете, но и да се опуштите и да бидете порасположени.

Овој напиток е богат со магнезиум, минерал кој е важен за коските, здравјето, функционирањето на нервите и мускулите, но и за спиењето. Експертите велат дека луѓето кои немаат доволно магнезиум во организмот често имаат проблеми со спиењето, а кај некои тоа е причина за несоница.

Google search engine
Претходна објаваДански бисквит колачиња кои се топат во уста…
Следна објаваЈајца наутро, салата и риба попладне, оброци за концентрација

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име