Дома Живот Двојно побрзо пеглање со еден кујнски предмет

Двојно побрзо пеглање со еден кујнски предмет

562
0

Пеглањето облека може да биде работа која одзема многу време.

Постои и начин да го забрзате процесот, што можете да го направите со основно кујнско помагало.

Експерт за чистење, организирање и кујна од Њујорк, открива како можете да ги испеглате двете страни на облеката одеднаш, со помош на предмет кој веќе го имате низ дома.

На социјалните мрежи наречени Неат Керолајн, една жена споделува едноставен трик за побрзо пеглање.

Таа објасни дека можете да користите алуминиумска фолија за да го забрзате времето што вообичаено го поминувате на оваа акција.

Земете даска за пеглање и алуминиумска фолија. Подигнете го платното на даската за пеглање и легнете ја алуминиумската фолија, внимавајќи сјајната страна на фолијата да биде свртена нагоре, вели Керолајн.

Откако ќе го вратите платното на даската за пеглање, облеката можете да ја испеглате како и обично.

Алуминиумската фолија е одличен спроводник на топлина, па затоа го забрзува пеглањето. Техниката во основа ги пегла двете страни во исто време – објаснува таа.

Претходна објаваРУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Гулаш
Следна објаваДневни навики кои лошо влијаат на вашата психа

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име