Дома Ознака чоколадо

Ознака: чоколадо

Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој...

0
Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе ве маѓепса Ако сте расположени, погледнете го рецептот за колач што го...

МАГИЧНА ЗИМСКА торта ! Едноставен и вкусен рецепт (ВИДЕО)

0
МАГИЧНА ЗИМСКА торта ! Едноставен и вкусен рецепт (ВИДЕО) Состојки за крем со путер:3 јајца1 ванилин шеќер40 гр шеќер40 гр пченкарен скроб180 мл млеко150...

ВРЕМЕ Е ЗА ДЕСЕРТ, 3 состојки за 3 минути: Оризови снегулки...

0
ВРЕМЕ Е ЗА ДЕСЕРТ, 3 состојки за 3 минути: Оризови снегулки со чоколадо и путер Дали сакате да јадете нешто чоколадно и здраво? Го имаме...

УНГАРСКИ КОЦКИ:Слатко што ќе ги воодушеви сите љубители на чоколадни десерти

0
УНГАРСКИ КОЦКИ:Слатко што ќе ги воодушеви сите љубители на чоколадни десерти Во облик на унгарска торта, содржината е „чистокрвна“ чоколадна торта. Доколку сакате чоколадни десерти,...

Рецепт совршен за дождлив ден: Брза маџарица за 20 минути

0
Рецепт совршен за дождлив ден: Брза маџарица за 20 минути СОСТОЈКИ:800 мл вода250 гр путер100 гр шеќер200 гр чоколадо за готвење1 килограм пети бисквити или...

ТОРТА со 5 СОСТОЈКИ: 2 филови помеѓу крцкавиот бисквит, а подготовката...

0
ТОРТА со 5 СОСТОЈКИ: 2 филови помеѓу крцкавиот бисквит, а подготовката е многу едноставна СОСТОЈКИ: 300 мл слатка павлака 250 гр кондензирано млеко10 гр ванилин шеќер 100 гр....

Брза и лесна торта Баунти подготвена за само 10 минути!

0
Брза и лесна торта Баунти подготвена за само 10 минути! Љубителите на Bounty чоколадо сега можат да уживаат во тортата Bounty, која се подготвува...

БАЈАДЕРА ПЛАЗМА КАРАМЕЛ: Едноставни и вкусни, се подготвуваат за кратко време

0
БАЈАДЕРА ПЛАЗМА КАРАМЕЛ: Едноставни и вкусни, се подготвуваат за кратко време Навистина едноставен рецепт. Овие едноставни и вкусни карамелни плазма бајадери се готови за кратко...

Рецепт за највкусното МЕДЕНО СРЦЕ (рецепт)

0
Рецепт за највкусното МЕДЕНО СРЦЕ (рецепт) Ги мешате сите состојки, печете, прекривате со џем и глазура и ете ја, најубавата домашна торта во која ќе...

Реформ торта: Едноставен рецепт за неодоливо уживање!

0
Реформ торта: Едноставен рецепт за неодоливо уживање!Реформ торта е една од најпопуларните колачи. Оревите и чоколадото претставуваат вистинска симфонија на вкусови, па затоа домашниот...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!