недела, јануари 29, 2023
Дома Ознака твој готвач

Ознака: твој готвач

Леб со маслинки

0
Леб со маслинки, рецепт кој ќе го подготвувате многу често....Состојки: 250 гр брашно, прашок за пециво, 4 јајца, 2 дл масло, 1 дл суво...

Макало со праз…Многу едноставно и многу вкусно македонско традиционално јадење…

0
Макало со праз... Многу едноставно и многу вкусно македонско традиционално јадење… https://www.tvoezdravje.mk/праз-блага-храна-која-силно-ги-штити-ср/ Состојки:10 или повеќе црвени сушени пиперки (лути или благи по вкус)2 страка праз1-2 лажички...

Ролат од месо во лиснато тесто

0
Ролат од месо во лиснато тесто.Јадење кое ги радува сите сетила.Веруваме дека не еднаш сте се нашле во ситуација да треба да направите ручек...

Топчиња со сирење

0
Топчиња со сирење Јадење кое брзо се прави, а уште побрзо се јади. Топчињата со сирење се одлична закуска. Брзо се прават овие топчиња со сирење,...

Рецепт за ТУРСКИ ТОПЧИЊА кои воодушевуваат со неверојатна арома

0
Рецепт за ТУРСКИ ТОПЧИЊА кои воодушевуваат со неверојатна арома Со нив можете совршено да комбинирате разни намази бидејќи секоја комбинација ќе ве воодушеви. Овие ТУРСКИ ТОПЧИЊА...

Првиот десерт на светот: Ви требаат само две состојки и има...

0
Првиот десерт на светот: Ви требаат само две состојки и има фантастичен вкус (РЕЦЕПТ) Ништо поедноставно, туку слатко...Најстариот десерт на светот се споменува во древните...

Полнет кромид: Турски специјалитет кој ќе ги освои вашите сетила за...

0
Полнет кромид: Турски специјалитет кој ќе ги освои вашите сетила за миг (РЕЦЕПТ)Лесна подготовка и вкусен оброк Сите сме слушнале за полнети пиперки и сарма,...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!