Дома Ознака твој готвач

Ознака: твој готвач

ЛЕБЧИЊА СО КАШКАВАЛ ПРЕЛИЕНИ СО ЛУК ВО ПРАВ, МАСЛО И РУЗМАРИН

0
ЛЕБЧИЊА СО КАШКАВАЛ ПРЕЛИЕНИ СО ЛУК ВО ПРАВ, МАСЛО И РУЗМАРИН Вкусни залаци кои нема да ве остават рамнодушни... КОМПОНЕНТИ: 100 мл топло млеко1/4 свеж квасец2 лажички...

КОКОС БАКЛАВА: Уште една варијанта на кралица на ориенталните десерти

0
КОКОС БАКЛАВА: Уште една варијанта на кралица на ориенталните десерти СОСТОЈКИ:● 500 гр кора од баклава● 5 јајца● 2 чаши шеќер● 1 шолја масло● 1...

КОЛАЧ ОД СОСТОЈКИ ШТО СЕКОГАШ ГИ ИМАТЕ ДОМА

0
КОЛАЧ ОД СОСТОЈКИ ШТО СЕКОГАШ ГИ ИМАТЕ ДОМА КОМПОНЕНТИ: 5 јајца5 лажици шеќер10 лажици брашно1 кесичка прашок за пециво СИРУП :300 гр шеќер200 мл вода2 парчиња лимон ПОДГОТОВКА: Одвојте...

АЈВАР ОД ВАРЕНИ ПИПЕРКИ: Нема многу работа и се е готово...

0
АЈВАР ОД ВАРЕНИ ПИПЕРКИ: Нема многу работа и се е готово за помалку од два часаДоколку сакате ајвар и немате време да го подготвите...

Посна проја со кисела вода ќе ве воодушеви со својата мекост

0
Посна проја со кисела вода ќе ве воодушеви со својата мекост КОМПОНЕНТИ: 3 чаши пченкарно брашно1 шолја пченично брашно1 лажичка сол1 прашок за пециво1 чаша масло3...

Колач со овесни снегулки и јаболка: Сите ја обожаваат

0
Колач со овесни снегулки и јаболка: Сите ја обожаваат СОСТОЈКИ:200 гр овесна каша150 гр брашно10 гр прашок за пециво1 лажичка цимет1 лажичка ванилин шеќер130 мл...

Колачиња од ванила со џем: Никогаш повеќе нема да купите колачиња…

0
Колачиња од ванила со џем: Никогаш повеќе нема да купите колачиња… Посни колачиња. Состојки за тестото: 250 гр маргарин, собна температура (или путер)100 гр шеќер во...

ПИПЕРКИ ВО ТЕГЛА по стар УНГАРСКИ рецепт подгответе двојна мерка: Освежителна...

0
ПИПЕРКИ ВО ТЕГЛА по стар УНГАРСКИ рецепт подгответе двојна мерка: Освежителна зимска храна која ќе ја подготвувате секоја годинаЗимница на унгарски начин.Овој период од...

Рецепт за торта со круши

0
Рецепт за торта со крушиДоколку ви се допаѓа комбинацијата од ванила, какао во прав и круши, ова е вистинскиот рецепт за вас. Состојки: – 4 јајца –...

ПИНЏУР: Рецепт кој е најлесен за подготовка

0
ПИНЏУР: Рецепт кој е најлесен за подготовка Пинџур е сличен на ајварот, но има малку домат во него. Доколку сакате зимска закуска, веќе овој викенд...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!