Дома Ознака твое здравје

Ознака: твое здравје

Јапонските експерти открија колку сон навистина ни треба: Заборавете на кафето...

0
Јапонските експерти открија колку сон навистина ни треба: Заборавете на кафето и чајот – ова е идеалната формула Еве во кое време треба да си...

КОЈ ДЕЛ ОД ГЛАВАТА ВЕ БОЛИ: Ова ја открива вистинската причина...

0
КОЈ ДЕЛ ОД ГЛАВАТА ВЕ БОЛИ: Ова ја открива вистинската причина за БОЛКАТА, а еве кои се решенијата! Во зависност од тоа каде и како...

Секој треба да засади чуваркуќа: Вака помага на здравјето

0
Секој треба да засади чуваркуќа: Вака помага на здравјето Домашното скромно растение чуваркуќа има многу слични својства на алое вера, само што неговиот ефект е...

Уморни во текот на денот? Ова се 4-те најчести причини

0
Уморни во текот на денот? Ова се 4-те најчести причини Ако сте секогаш уморни, не сте сами. Според некои податоци, 40 отсто од возрасните велат...

Живејте до сто: вклучете ги овие три намирници во вашата исхрана

0
Живејте до сто: вклучете ги овие три намирници во вашата исхрана Зборуваме за храна која ви е на дофат Истражувачот на Сините зони Ден Битнер рече...

Јапонките се познати по витката линија, одличниот тен и сјајната коса....

0
Јапонките се познати по витката линија, одличниот тен и сјајната коса. Сето тоа го должат на специфичен начин на исхрана. Јапонската исхрана овозможува поздрав и...

Не јадете го ова пред спиење – нема да затворите очи!...

0
Не јадете го ова пред спиење - нема да затворите очи! Предизвикува металоиди, надуеност Ако го јадете ова и го консумирате пред спиење, може да...

Семки од кајсија – лековита вредност, примена и масло од кајсија

0
Семки од кајсија - лековита вредност, примена и масло од кајсија Семките од кајсија е всушност семето на плодот на кајсијата (лат. Prunus armeniaca )....

Варената пченка е идеална за СЛАБЕЕЊЕ! Се верува дека помага во...

0
Варената пченка е идеална за СЛАБЕЕЊЕ! Се верува дека помага во смирување на дури 4 болести, а вака правилно се готви Една чаша варена пченка...

Дали навистина треба да пиеме чаша вода кога ќе се разбудиме?

0
Дали навистина треба да пиеме чаша вода кога ќе се разбудиме Конзумирањето вода е многу важно за различни процеси во организмот, а неодамна е истакната...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!