Дома Ознака срце

Ознака: срце

Нивната сезона почнува. Кардиолозите советуваат: За здравје на срцето јадете ги...

0
Нивната сезона почнува. Кардиолозите советуваат: За здравје на срцето јадете ги овие пет видови зеленчук Тешко е да се заменат со суплементи и токму затоа...

Нутриционист тврди: Ова се два соса кои ги затнуваат артериите и...

0
Нутриционист тврди: Ова се два соса кои ги затнуваат артериите и се лоши за здравјето на срцето Летото е веќе тука, а многумина од нас...

Кардиолог бара од жените да престанат да ги прават овие пет...

0
Кардиолог бара од жените да престанат да ги прават овие пет работи доколку сакаат здраво срце Кардиоваскуларните болести се водечка причина за смртност во светот,...

КАРДИОЛОГ ОТКРИ КОГА ДА СЕ СТАВИ ХОЛТЕР ЗА ПРИТИСОК А КОГА...

0
КАРДИОЛОГ ОТКРИ КОГА ДА СЕ СТАВИ ХОЛТЕР ЗА ПРИТИСОК А КОГА ЗА СРЦЕТО: Златен стандард во дијагнозата на срцеви заболувања Холтер мониторингот е неинвазивна дијагностичка...

Како правилно да го измерите пулсот и што кажува тој за...

0
Како правилно да го измерите пулсот и што кажува тој за вашето здравје? Кога пулсот е исклучително бавен, тоа може да укаже на шок и...

ШТО МОЖЕ ДА ОТКРИЕ АНАЛИЗАТА НА ЕКГ А ШТО НЕ?

0
ШТО МОЖЕ ДА ОТКРИЕ АНАЛИЗАТА НА ЕКГ А ШТО НЕ? Кога одите на преглед на срцето, една од основните анализи што ќе ве побара кардиологот...

Бета блокатори, какви лекови се тие?

0
Бета блокатори, какви лекови се тие? Бета-блокаторите се еден од најчесто препишуваните лекови и во општата пракса и во специјализираните клиники. Многу често пациентите од...

За подобро здравје! Ова е список на здрава храна за секој...

0
За подобро здравје! Ова е список на здрава храна за секој орган Има толку многу здрава храна која влијае на нашите органи, ви откриваме кои...

Дали вашето срце чука кога ќе се разбудите? Овој проблем може...

0
Дали вашето срце чука кога ќе се разбудите? Овој проблем може да предизвика сериозни нарушувања АКО се будите наутро со забрзано чукање на срцето, можеби...

Нервоза, напнатост на срцето – што е тоа и како се...

0
Нервоза, напнатост на срцето - што е тоа и како се лекува?Нервоза на срцето - тоа чудно чувство што проникнува во телото и често...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!