Дома Ознака десерт

Ознака: десерт

Кокос колачиња со суво грозје

0
Кокос колачиња со суво грозје Состојки:2 чаши брашно1/2 чаша кокос1/4 чаша шеќер1/2 чаша путер / маргарин (собна температура)2 јајца1/2 шолја млеко1/2 чаша суво грозје1 лажичка...

КОЛАЧ: Се по две

0
КОЛАЧ: Се по две Состојки 2 јајца200 гр шеќер200 мл масло 200мл млеко200 гр мелени ореви200 гр гриз200 гр брашно за сите намени 2 рендани јаболка1...

Пивска торта – за секој ден, а да не зборуваме за...

0
Пивска торта - за секој ден, а да не зборуваме за вкусот Одличен избор без разлика дали постите или не, многу вкусен и сочен! Компоненти: Рецепт за...

Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој...

0
Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе ве маѓепса Ако сте расположени, погледнете го рецептот за колач што го...

Ако имате овес и јаболка, направете ја оваа диетална пита со...

0
Ако имате овес и јаболка, направете ја оваа диетална пита со јаболка! Без шеќер! Без брашно! Нема масло! Кој вели дека здравите десерти мора да...

Рецепт за крофни: Три тајни кои ја спречуваат апсорпцијата на мастите

0
Рецепт за крофни: Три тајни кои ја спречуваат апсорпцијата на мастите Слаткиот симбол, крофните се десерт за кој нема оригинален рецепт бидејќи секоја домаќинка љубоморно...

Неодолива старомодна торта – Нема некој што не ја пробал и...

0
Неодолива старомодна торта - Нема некој што не ја пробал и посакал повторно СОСТОЈКИ250мл. минерална вода125 мл. масло200 гр. шеќер250 гр. брашно1 лажица џем3 лажици...

Чудо од едно јајце: Рецепт за брза торта која никогаш не...

0
Чудо од едно јајце: Рецепт за брза торта која никогаш не разочарува Ако почнете да ги прелистувате тетратките со рецептите на вашата мајка, сигурно ќе...

Ги маѓепса луѓето на интернет: Десерт со сусам и урми

0
Ги маѓепса луѓето на интернет: Десерт со сусам и урми Прекрасниот изглед на овој десерт можеби ќе ве наведе да помислите дека станува збор за...

МАГИЧНА ЗИМСКА торта ! Едноставен и вкусен рецепт (ВИДЕО)

0
МАГИЧНА ЗИМСКА торта ! Едноставен и вкусен рецепт (ВИДЕО) Состојки за крем со путер:3 јајца1 ванилин шеќер40 гр шеќер40 гр пченкарен скроб180 мл млеко150...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!