Дома Живот 10 мудри совети за жените по 35-та година

10 мудри совети за жените по 35-та година

647
0

10 мудри совети за жените по 35-та година

Ако имате повеќе од триесет и пет, би било мудро да ги направите следните работи. Затоа што сигурно сакате да бидете вистинска дама, нели?

Без разлика колку е добра и прекрасна забавата, направете се што е потребно за да се разбудите во вашата спална соба.
Помеѓу парче торта и бисквит, секогаш одлучете се за чаша вода.
Ако е полноќ на час и морате да ја измиете косата, да ги епилирате нозете и да направите маникир – секогаш изберете сон. Затоа што можете да ги скриете бушавите нозе, да ставите убав шал на главата, да ги фарбате ноктите со безбоен лак, седејќи во автобус. Но, никој и ништо нема да го маскира уморното лице и лошото расположение. Секогаш избирајте го сонот.
Патува! Искористете ја секоја можност за тоа. Новото знаење е добар начин за стекнување искуство, а нема да остарите во исто време.
Пред да започнете да ја проценувате ситуацијата, секогаш запрашајте се: „Дали е ова моја работа?“ После тоа, затворете ја устата и тргнете по својот пат.
Трошењето време и емоции на неадекватен маж има смисла само ако сте вие ​​докторот, а тој е пациентот кој ве плаќа.
Помеѓу виорната романса и можноста за заработка, секогаш правете избор во корист на другиот.
Во спорот не се раѓа вистината, туку мигрената. Кажано во вистинско време: „Да, што и да кажеш…“, ќе заштеди пари и нерви.
Неколку дена во осаменост работат подобро од скапа бања.
Ниту еден маж не вреди да се мачи во неудобни чевли.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име