Дома Живот Љубовен хороскоп до 16 декември! Стрелците ќе искажуваат љубов, Јарците неизвесни, а...

Љубовен хороскоп до 16 декември! Стрелците ќе искажуваат љубов, Јарците неизвесни, а еве кој е проследен со љубов од кругот на пријатели

6908
0

Љубовен хороскоп до 16 декември! Стрелците ќе искажуваат љубов, Јарците неизвесни, а еве кој е проследен со љубов од кругот на пријатели

Венера, планетата на љубовта, е во Шкорпија, каде што носи љубов кон Скорпиите, Раковите и Рибите. Оваа положба на Венера носи зголемени страсти, љубомора, но и судбоносни врски.

ОВЕН
Силните страсти би можеле да ја загрозат хармонијата во вашиот љубовен живот , но во исто време таа ќе ја освежи и ќе ја направи возбудлива. Нема да има повеќе монотонија и задоволство со малку. Во љубовниот живот ќе се раководите по мотото: се или ништо и тоа ќе ви се исплати.

БИК
Ќе бидете полни со надеж и позитивни очекувања кога е иднината во прашање, а тоа е затоа што секогаш ќе има можности во вашиот љубовен живот. Доколку сте сами, можно е да се заљубите во некој од вашиот круг на пријатели или некој што ќе го запознаете преку пријател.

БЛИЗНАЦИ
Во наредниот период ќе имате добра комуникација со партнерот, а тоа ќе придонесе за хармонија во врската. Ако сте сами, ќе запознаете помлада личност, која ќе ви се допадне и ќе ве направи добар партнер.

РАК
Партнерот ќе биде многу поприземен во наредниот период и вашата врска ќе биде постабилна. Доколку сте сами, можно е да развиете симпатии со некој кој до неодамна изгледаше премногу прагматично и различно од вас.

ЛАВ
Добро ќе се согласувате со партнерот и лесно ќе воспоставите контакт со луѓе од спротивниот пол . Ова е идеален период за уживање во физичката компонента на љубовта; сите околу вас се позаљубени и расположени за романса.

ДЕВИЦА
Ќе надминете некои дилеми и следната недела нема да ви биде пречка целосно да се предадете на она што го чувствувате и да уживате во моментите кои ќе ги поминете со саканата личност. Оние кои се слободни сигурно ќе имаат можности да направат врска.

ВАГА
Вашиот шарм е секогаш привлечен, но во наредниот период вашиот магнетизам ќе добие слоеви бидејќи ќе сфатите колку е важен успехот како атрактивен фактор и како изгледа кога другите ве доживуваат како некој кој е успешен.

СКОРПИЈА
Ќе ви се допадне некој кој ви изгледа научен или егзотичен. Во овој период, вашиот интерес лесно го будат учените личности и оние кои доаѓаат од други култури и кои затоа имаат способност да ги прошират вашите хоризонти.

СТРЕЛЕЦ
Очекувајте одлична комуникација со личноста која ви се допаѓа. Лесно ќе постигнете блискост само со разговор, флертување и размена на идеи. Исто така, можно е некому да му изјавите љубов или некој да ви изјави љубов.

ЈАРЕЦ
Сензуалните задоволства и воопшто материјалните работи не ви се толку важни како припадниците на некои други знаци на Зодијакот, но во овој период ќе откриете колку тие можат да бидат заводливи. Некој ќе ви подари задоволство што ќе ве собори од нозе.

ВОДОЛИЈА
Ова е периодот во кој може да се случат важни работи во вашиот љубовен живот. Ќе најдете можност за романса, а можни се и разни промени кои ќе создадат попозитивна атмосфера во љубовниот живот или ќе создадат повеќе можности.

РИБА
Вашиот љубовен живот повеќе нема да биде толку бурен како порано. Можно е да остварите нови контакти и тоа ќе биде особено важно за оние кои бараат љубов. Повеќе контакти значат повеќе можности да се најде некој за вас.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име