Дома Здравје ЈАДЕТЕ ГО ОВА САМО ТРИ НОЌИ ПО РЕД Ќе ги исчистите вашите...

ЈАДЕТЕ ГО ОВА САМО ТРИ НОЌИ ПО РЕД Ќе ги исчистите вашите црева, ќе ја регулирате киселината.

1011
0

Намирниците што ви се потребни се лесно достапни и евтини.

Ви пренесуваме рецепт за оброк кој ги чисти фекалните маснотии во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а ја регулира и стомачната киселина.

Главните состојки на оваа се попопуларна „Витаминска салата“ која го збогатува организмот со витамини и минерали се влакната и пектинот. Намирниците што ви се потребни се лесно достапни и евтини.

Состојки:

  • Зелка
  • Репка
  • Моркови
  • Сок од лимон
  • Маслиново масло

Подготовка:

Истријте ги зелката, репката и морковот во сооднос 3: 1: 1. Додадете билки по ваш вкус (магдонос, целер…). Измешајте го зеленчукот за да се ослободи сокот.

Потоа додадете малку сок од лимон.На крајот додадете маслиново масло или друго растително масло по избор. Не солете ја салатата. Тоа е тоа! Вашиот оброк е готов, јадете ја оваа салата за вечера три дена и ќе ги видите првите резултати кои ќе ве воодушеват! Пренесува ало.рс.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име