Дома Ментална гимнастика Тест за перцепција: Го пребарувате секој ден и дали знаете кое лого...

Тест за перцепција: Го пребарувате секој ден и дали знаете кое лого е точно

158
0


Тестирајте ги вашите перцептивни способности. Кое лого е правилно напишано?

Денес ви донесуваме интересна загатка, поточно тест за набудување. Повеќето луѓе пребаруваат на Google секој ден. Без разлика дали станува збор за информации, семинарска работа, но и неформални информации и интересни факти.

Ние ја отвораме оваа веб-страница неколку пати на ден. Неговото лого се состои од четири бои: сина, црвена, зелена и жолта.

Дали некогаш сте обрнале внимание на редот?

Погледнете го решението:

Претходна објаваДенеска е Св.Наум Охридски Чудотворец, исцелител и просветител на македонскиот народ
Следна објаваОткријте дали на децата им се потребни додатоци во исхраната!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име