Дома Здравје Се јаде само 3 вечери, но прави чуда: Благодарение на овој рецепт,...

Се јаде само 3 вечери, но прави чуда: Благодарение на овој рецепт, стомакот ќе ви биде рамен како даска

3231
0

Се јаде само 3 вечери, но прави чуда: Благодарение на овој рецепт, стомакот ќе ви биде рамен како даска

Овој рецепт се јаде три дена, задолжително по ред, а идеално е да го јадете наместо вечера. Оваа витаминска бомба ќе направи чуда за вашиот стомак, и внатре и надвор. Трикот е во тоа што ќе ги исчисти мастите, наслагите и сите остатоци од вашите црева, па надуеноста ќе исчезне, а за само три дена ќе изгледате многу послаби.

Секако, важно е да не се прејадувате во текот на денот и да не јадете индустриски слатки најмалку три дена и да пиете најмалку два литра вода дневно.

Неопходно е:

  • главица зелка,
  • 2 цвекло,
  • 2 моркови,
  • сок од лимон,
  • 5 лажици маслиново масло

Подготовка:

Изрендајте зелка, цвекло и моркови. Додадете неколку зачини по избор, магдонос или целер, па измешајте го зеленчукот, исцедете ја течноста и прелијте ја салатата со сок од еден лимон. На крај додадете маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов.

Многу е важно да не додавате сол во салатата. Јадете секоја вечер најмалку три часа пред спиење, најмалку три дена и веќе ќе забележите одлични резултати.Оваа салата ќе го оживее вашето тело поради состојките кои се богати со витамини, минерали, влакна и пектин, кои ќе ве заситува, ви дава енергија, го подобрува варењето и ги регулира проблемите со цревата.

Доколку ви се допаѓа, оваа салата можете да продолжите да ја консумирате и во наредните денови, но по седум дена направете пауза.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име