Дома Твој готвач РЕЦЕПТ ЗА ОДЛИЧЕН СОС ЗА ТЕСТЕНИНИ КОЈ ИМА ВКУС КАКО ОНИЕ ОД...

РЕЦЕПТ ЗА ОДЛИЧЕН СОС ЗА ТЕСТЕНИНИ КОЈ ИМА ВКУС КАКО ОНИЕ ОД НАЈДОБРИ РЕСТОРАНИ!

4039
0

РЕЦЕПТ ЗА ОДЛИЧЕН СОС ЗА ТЕСТЕНИНИ КОЈ ИМА ВКУС КАКО ОНИЕ ОД НАЈДОБРИ РЕСТОРАНИ!

Состојки: Тестенини (облик по желба)

2-3 парчиња пилешки гради

200 гр. крем сирење

1 мала конзерва пилешка крем супа

1 конзерва печурки

1 домат

1 пиперка

100 мл. млеко ,

сол, бибер, малку масло,

Подготовка:

Исечете го месото, додадете малку зачини, измешајте и пропржете на малку масло. Во месото додадете крем сирење, домати исечкани на коцки и пиперки исечкани на коцки. Пропржете и додадете крем супа и печурки. Се динста уште малку, се додава млекото и се вари. Посипете со малку магдонос и извадете го од рерна. Сварете ги тестенините во солена вода, исцедете ги и додадете го сосот. Промешајте и послужете топло.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име