Дома Нега и убавина Природен производ против целулит

Природен производ против целулит

372
0

Помешајте една лажица мед со една лажица сода бикарбона, па додадете малку вода, за полесно да ја размачкате смесата.

За многу жени целулитот е проблем бидејќи е постојан. Постојат различни третмани за кора од портокал, но после тоа може повторно да се појави. Добар третман можете да направите и дома. Потребни се мед, сода бикарбона и вода. Смесата треба да се масира во кожата, бидејќи медот и масажата ја поттикнуваат циркулацијата и го подобруваат протокот на лимфата. Медот ќе помогне да се „испегла“ кожата и со тоа да се намали видливоста на целулитот.

Помешајте една лажица мед со една лажица сода бикарбона, па додадете малку вода, за полесно да ја размачкате смесата. Масирајте малку поинтензивно, околу три минути. Потоа исплакнете ја кожата со комбинација од ладна и топла вода.

Претходна објаваСмеење: Терапија за внатрешна и надворешна убавина
Следна објаваЦиметот помага за раст на косата

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име