Дома Здравје ПОЈАК Е ОД КАФЕТО: Овој пијалок е вистински „УТРИНСКИ ЕЛИКСИР“, испијте го...

ПОЈАК Е ОД КАФЕТО: Овој пијалок е вистински „УТРИНСКИ ЕЛИКСИР“, испијте го ВЕДНАШ по будењето, ЕФЕКТОТ ќе ве воодушеви

5749
0

ПОЈАК Е ОД КАФЕТО: Овој пијалок е вистински „УТРИНСКИ ЕЛИКСИР“, испијте го ВЕДНАШ по будењето, ЕФЕКТОТ ќе ве воодушеви

Напиток кој буди, го започнува метаболизмот и циркулацијата, го стимулира варењето, хидрира, детоксицира… Одличен избор е за наутро, особено ако се обидувате да ја намалите или целосно да ја отстраните дневната доза на кафе.

Наместо со кафе, започнете го утрото со напиток кој не само што ќе ве разбуди, туку навистина ќе го разбуди целото тело, органите за варење, ќе започне метаболизам и циркулација и ќе го детоксицира и хидрира телото.

Ако го започнете денот со ваков здрав напиток, не мора да размислувате за вишок килограми, лошо варење и варење. Ќе ви требаат лимон, ѓумбир и малку вода што сте ја оставиле на собна температура, затоа не пијте разладена вода.

Компоненти:

3 дл вода на собна температура

исцеден сок од половина лимон

1см корен од ѓумбир

Подготовка:

Во чаша млака вода додадете исцеден лимон и ситно изрендан ѓумбир. Оставете го напитокот да отстои малку и потоа испијте го.

Овој чудотворен напиток може да послужи како детоксикација и подготовка за исхрана, но и како здрава утринска голтка која ќе ви помогне да го исчистите телото од токсините наталожени за време на празниците. По желба можете да го засладите со минимум мед

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име