Дома Uncategorized @mk Појадок кој се подготвува за една минута

Појадок кој се подготвува за една минута

251
0

Појадок кој се подготвува за една минута
Рецепт за каша кој брзо се подготвува, а состојките не се скапи.


Состојки :

65 гр овесна каша

200 мл млеко

1 зрела банана

Подготовка :

Изгмечете ја бананата со вилушка. Колку е позрела бананата, толку послатка и повкусна ќе биде кашата.

Испасираната банана ставете ја во тегла со капак, додадете овесна каша и млеко и сè убаво измешајте.

Ставете во фрижидер преку ноќ.

Извадете го наутро од фрижидер и појадокот е готов.

Претходна објаваОва се првите симптоми кои може да укажуваат на рак на дојка
Следна објаваДневен хороскоп за четврток 31 август! Вагите запознаваат некого преку пријател, а Девиците може да имаат тајна врска

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име