Дома Твој готвач Појадок за 10 и за паметење мора да го пробате ова. Убедливо...

Појадок за 10 и за паметење мора да го пробате ова. Убедливо најдобриот рецепт

4620
0

Појадок за 10 и за паметење мора да го пробате ова. Убедливо најдобриот рецепт


Едноставно и побрзо од ова не може да се направи.Повкусна од шпанска пита, царска пита или било што. Што е најважно, речиси сите состојки ги имате во фрижидер.

СОСТОЈКИ:
4 до 5 јајца
200мл. јогурт
50 мл. масло
1 лажичка сол
200гр. брашно
1 прашок за пециво
100гр. сирење
100гр. кашкавал
100гр. шунка
200 гр. спанаќ

Соединете сè и истурете во калап од 10/30 см.
Посипете со сусам, лен, ким, семки од тиква…
Се пече во загреана рерна на 200с. 30 до 35 минути. По десет минути задолжително покријте со влажна хартија за печење.

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име