Дома Твој готвач ПОСНИ СТАРИНСКИ РУЖИ СО ПИВО И ДОМАШЕН ЏЕМ

ПОСНИ СТАРИНСКИ РУЖИ СО ПИВО И ДОМАШЕН ЏЕМ

10504
0

ПОСНИ СТАРИНСКИ РУЖИ СО ПИВО И ДОМАШЕН ЏЕМ

Потребни состојки за посни рози со џем од сливи:

▶250 мл пиво
▶200 мл масло
▶18 гр ванилин шеќер
▶ кора од еден лимон
▶прашок за пециво
▶400-450 гр брашно

▶џем од сливи

Деталите погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име