Дома Твој готвач Посни колачиња со пиво и ореви

Посни колачиња со пиво и ореви

1485
0

Посни колачиња со пиво и ореви

Состојки:

околу 400 гр брашно
200 мл масло
100 мл пиво
1/2 прашок за пециво
1 ванилин шеќер
рендана
сируп од кора од лимон:
200 гр шеќер
1 ванилин шеќер
100 мл вода
за тркалање:
150 гр мелени ореви

ролатите се печат на 180с 25 мин

Деталите погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име