Дома Твој Готвач Посна пица со домати…

Посна пица со домати…

252
0

Пицата е храна што сите ја обожаваат. Денес во предлагаме брза посна пица спремна за 5 минути. Одлична е и за вегетаријанци.

Состојки:
1 тесто за пица или домашно тесто,
1 чаша кечап,
1 чаша печурки,
1 зрел домат,
2-3 зелени пиперки,
1 кромид,
1 лажица рузмарин,
малку нане,
1 чешне лук,
малку буковец (по избор),
малку масло.

Постапка:
Тестото развлечете го во круг и премачкајте го со масло, потоа премачкајте го со кечап, наредете исечени домати, исечени прстени кромид и зелена пиперка, исечен лук, сецкани зачини и печурки исечени на тенки парчиња.
Може да се додаде и соја сирење.
Печете вообичаено 5 до 10 минути

Претходна објаваЕве зошто е добро да јадете овесна каша за појадок…
Следна објаваНауката потврди: Сезоната во која сте родени ги одредува вашиот карактер и здравје…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име