Дома Здравје ПИЈТЕ ЕДНА ЧАША СЕКОЈА НОЌ ПРЕД СПИЕЊЕ: Исчистете го дебелото црево и...

ПИЈТЕ ЕДНА ЧАША СЕКОЈА НОЌ ПРЕД СПИЕЊЕ: Исчистете го дебелото црево и согорувајте маснотии ДОДЕКА СПИЕТЕ!

36536
0

ПИЈТЕ ЕДНА ЧАША СЕКОЈА НОЌ ПРЕД СПИЕЊЕ: Исчистете го дебелото црево и согорувајте маснотии ДОДЕКА СПИЕТЕ!

Користете го овој рецепт за чистење на дебелото црево и согорување на маснотиите – додека спиете! Многу е лесно да се направи, пробајте го!

Состојки:

– 1 лимон и половина чаша вода
– неколку гранцинја магдонос
– 2 лажици јаболков оцет
– на врвот на лажичето цимет
– една кафена лажичка мед

Подготовка:

Исцедете го лимонот, исечкајте го магдоносот, додадете ги останатите состојки. Измешајте ги наведените состојки и вашиот пијалок е готов.


Како да се користи:

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, по можност наместо вечера. За само неколку недели треба да ги почувствувате и забележите одличните ефекти на овој пијалок.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име