Дома Твој готвач ПАШТЕТА ОД МАСЛИНКИ

ПАШТЕТА ОД МАСЛИНКИ

349
0

ПАШТЕТА ОД МАСЛИНКИ

Состојки: 100 гр црни маслинки, 70 гр зелени маслинки, 1 лажица сок од лимон, 3 чешниња лук, 60 мл маслиново масло.

Подготовка:

Маслинките добро измијте ги со ладна вода и исцедете ги.

Сите состојки ставете ги во блендер.

Кога ќе добиете компактна смеса, можете да ја јадете со тост или како прилог.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име