Дома Живот НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 3 ДО 9 ДЕКЕМВРИ: Девицата да се чува од...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 3 ДО 9 ДЕКЕМВРИ: Девицата да се чува од љубомора, Скорпијата да очекува страсна средба, Водолијата да ги слуша советите на Вагата

10452
0

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 3 ДО 9 ДЕКЕМВРИ: Девицата да се чува од љубомора, Скорпијата да очекува страсна средба, Водолијата да ги слуша советите на Вагата

ДОЗНАЈТЕ што предвидува вашиот неделен хороскоп за неделата што претстои, од 3 до 9 декември, што ве очекува на работа, во љубовта, дали ќе се разбирате со семејството, како ќе ве служи здравјето.

Овен (21. 3 – 20. 4)
Бизнис: Последната четвртина Месечина во астролошката куќа на работата и здравјето, еднаш годишно, а овој 5-ти декември, формира напнат аспект со вашиот владетел Марс, што е најповолно за мартовските Овни кои се занимаваат со приватни деловни и услужни активности. Позицијата на Сатурн го отежнува бизнисот со странци, што ви носи конфликти со постарите и луѓето на позиции.

Љубов: Венера, планетата на љубовта која управува со вашиот емотивен живот, на 4 декември влегува во Шкорпија, најавувајќи бура од страсти, но и љубоморни сцени и расправии со саканата личност. Директен премин на Нептун, симболот на романтиката, по 6 декември сугерира тајна романса со некој што носи униформа на работа.

Здравје: Избегнувајте храна од сомнително потекло.


Бик (21. 4 – 21. 5)
Бизнис: Вашиот владетел Венера, планетата на парите, влегува во знак на опасност на 4 декември, поттикнувајќи ја вашата потреба за трошење и ризични инвестиции. Последната четвртина од Месечината во астролошкото поле на инспирација, на 5 декември, формира секстил со Меркур, кој владее со вашиот бизнис, кој ви носи пари преку креативни определби, шоу-бизнис, спорт. Слушајте го советот на една Девица.

Љубов: Емотивниот живот нема да ви биде едноставен оваа недела, бидејќи вашиот партнер е прилично посесивен и склон кон расправии. Во втората половина од периодот, некој што го познавате преку пријател може да ви каже дека му се допаѓате. Една стара љубов се обидува да стапи во контакт со вас.

Здравје: Променете го начинот на кој јадете.


Близнаци (22. 5 – 21. 6)
Бизнис: Во текот на последниот квартал во астролошката куќа на приватноста, на 5 декември, Месечината формира напнати аспекти со Марс и Сатурн, поради што треба да внимавате на финансиите. Добриот аспект со вашиот владетел Меркур ги фаворизира договорите со соработниците и роднините во семејниот бизнис. Нагласениот знак на Стрелец го нагласува партнерството со странци.

Љубов: По 4 декември, Венера влегува во еротска и заводлива Скорпија, па некој што го познавате преку работа може да се заинтересира за вас. Таа средба, по 6 декември, кога планетата на љубовната екстаза, Нептун, оди директно, лесно може да се претвори во тајна романса. Стрелецот ви испраќа состанок.

Здравје: Подложност на повреди.


Рак (22. 6 – 22. 7)
Бизнис: Во текот на последната четвртина од вашиот владетел, Месечината, на почетокот на неделата, на удар се вашите финансии, односите со деловниот партнер, соработниците, колегите и роднините во семејниот бизнис. Во средината на периодот Нептун директно се движи и ви се отвораат нови можности доколку се занимавате со услужни дејности, туризам, правни работи, настава.

Љубов: На почетокот на периодот планетата на љубовта Венера навлегува во астролошкото поле на љубовта, што на слободните Ракови им носи нови средби и можност за заљубување. Оние кои се зафатени, во првата половина од периодот, можат да патуваат заедно со саканата личност. На крајот на неделата ќе имате страсна средба со Скорпијата.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


Лав (23. 7 – 22. 8)
Бизнис: Последната четвртина од Месечината во астролошката куќа на парите, на почетокот на неделата најавува зголемување на приходите преку интелектуални и услужни активности. Меркур, кој владее со вашата работа и планови, прави секстил со Венера, па во овој период можете да постигнете договори за профитабилни проекти. Директниот тек на Нептун, по 6 декември, носи успех на јулските Лавови.

Љубов: Позицијата на Уран, владетелот на партнерските односи, поволно влијае на односот со саканата личност, носејќи ви можност да тргнете на заедничко патување. На 4 декември Венера влегува во Шкорпија и формира квадрат со Плутон, симболот на моќта, поради што вашиот сопружник ќе се обиде на секој начин да ви ја наметне својата волја.

Здравје: Подложност на инфекции.


Девица (23.8 – 22.9)
Работа: Во текот на последниот квартал во вашиот знак, на 5 декември, Месечината формира хармонични аспекти со Венера на астролошкото поле на работа, што ви носи зголемување на приходите. Триго со вашиот владетел Меркур, симболот на бизнисот, придонесува за постигнување подобри договори со соработниците и роднините во семејниот бизнис. Ве очекува успех во бизнисот со недвижнини и преку соработка со странци.

Љубов: Напнатите аспекти на Месечината со Марс и Сатурн ви носат расправии во домот и семејството. Влијанието на Венера, владетелот на вашиот љубовен живот, опаѓа по 4 декември, кога влегува во Шкорпија предизвикувајќи љубоморни сцени со саканата личност. Директниот тек на Нептун, по 6 декември, предупредува на претпазливост кај еден Рак.

Опасност по здравјето во сообраќајот.


Вага (23 септември – 22 октомври)

Бизнис: Последната четвртина месечина во 12-та астролошка куќа на 5 декември формира хармоничен аспект со вашата владетелка Венера, што ви носи зголемен приход преку странични и скратено работно време. Сепак, позицијата на владетелите на вашите финансии, ве предупредува да избегнувате ризични инвестиции. Имате поддршка од жените, без разлика на вашиот пол. Слушајте ги советите на Водолијата.

Љубов: Напнатите аспекти на Марс, кој владее со вашиот љубовен живот, ви носат расправии со партнерот. Со влегувањето на вашата владетелка Венера во Шкорпија на 4 декември, вие станувате попосесивни и склони кон љубоморни реакции. Во првата половина од неделата можете да запознаете некого на службено патување, предавање или семинар.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.


Шкорпија (23 октомври – 22 ноември)
Бизнис: Во текот на последната четвртина од Месечината, 5 декември, парите ви доаѓаат преку соработка со странци и креативни и уметнички определби. Меркур, планетата на бизнисот, која управува со вашите планови и финансии, формира тројка со Јупитер, што ви носи професионално задоволство, особено ако се занимавате со работа што бара да бидете во очите на јавноста. Слушајте го советот на Ракот.

Љубов: Со Венера во вашиот знак, по 4 декември ќе бидете посекси, позаводливи и попопуларни во општеството, особено кај спротивниот пол. На 6 декември, Нептун директно се движи низ вашата астролошка куќа на љубовта, носејќи ви страсна средба со уметник или спортист. Бик сака да ве види.

Здравје: Подложност на инфекции.


Стрелец (23 ноември – 21 декември)
Работа: Напнатиот аспект на Марс во вашиот знак со последната четвртина на Месечината во астролошката куќа на кариерата, на почетокот на периодот, најавува конфликти со властите. Во средината на неделата може да добиете понуда за хонорарен ангажман во приватна фирма. Избегнувајте непотребни трошоци, бидејќи во втората половина од периодот ве очекуваат вонредни трошоци. Слушајте го советот на Ракот.

Љубов: Владетелот на партнерските односи, Меркур, формира хармоничен аспект со Венера, кој управува со вашиот социјален живот, кој по 4 декември го навестува вашето запознавање со Вагата. Позицијата на вашиот совладетел Нептун, која оди директно на 6 декември, ви носи љубовна врска со Водолија.

Здравје: Подложност на повреди во спортот.


Јарец (22 декември – 20 јануари)
Работа: Позицијата на последната четвртина од Месечината, 5 декември, ви носи шанси за солидна заработка, но и извонредни трошоци. Добрите аспекти со Меркур најавуваат нови идеи, инспирација и мотивација, доколку се занимавате со креативно изразување или научна работа. Напнатите аспекти на вашиот владетел Сатурн, кој управува и со вашата работа, во втората половина од периодот ги одложуваат вашите планови.

Љубов: Владетелот на вашиот љубовен живот, Венера, на 4 декември влегува во астролошкото поле на општествениот живот, носејќи ви страсна средба со некој кој носи униформа на работа. Директниот тек на Нептун, симболот на романтиката и занесот, по 6 декември, навестува запознавање со романтична личност на Интернет.

Здравје: Поминувајте повеќе време со пријателите.


Водолија (21. 1 – 19. 2)
Работете Марс во астролошкиот терен на неочекувани околности прави лош аспект со вашиот совладетел Сатурн, а тоа ги забавува или попречува вашите планови, доколку работите во медиумите, туризмот, на некој социјален проект или правен процес. Во текот на последната четвртина од Месечината, 5 декември, можете да очекувате зголемување на приходите, но и вонредни трошоци. Слушајте го советот на една Вага.

Љубов: Влијанието на Венера, планетата на љубовта, слабее по 4 декември, кога ќе влезе во Шкорпија, внесувајќи тензија и љубомора во вашата врска со саканата личност. Директниот премин на Нептун, планетата на љубовниот занес, по 6 декември, им носи на слободните Водолии средба со некого преку деловни контакти. Стрелецот ви праќа СМС.

Здравје: Подложност на инфекции.

Риби (20. 2 – 20. 3)
Бизнис: Фазата од последната четвртина од Месечината во Девица, 5 декември, бара да се прилагодите на новите услови на соработка со вашиот деловен партнер. Вашиот владетел Нептун, планетата на мотивацијата, прави директен потег низ вашиот знак на 6 декември, носејќи ви поддршка од влијателна личност. Аспектот на вашиот совладетел Јупитер кон Меркур, симболот на договорите, најавува профитабилен договор со странци.

Љубов: Влегувањето на Венера во Шкорпија, на почетокот на неделата, на Рибите им носи нови познанства на патувања, предавања, семинари. Страсна средба со Јарец, средината на неделата. Предизвикувачките аспекти на Сатурн, во првата половина од периодот, најавуваат конфликти и расправии со најблиските и членовите на семејството.

Здравствени проблеми со циркулацијата.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име