Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 9 до 16 октомври! Марс во Шкорпија ги...

Најточниот неделен хороскоп од 9 до 16 октомври! Марс во Шкорпија ги покажува забите – Бикот има тајни непријатели, а овој знак ќе постигне се што ќе посака

1665
0

Најточниот неделен хороскоп од 9 до 16 октомври! Марс во Шкорпија ги покажува забите – Бикот има тајни непријатели, а овој знак ќе постигне се што ќе посака

Марс, планетата на акцијата, на 12 октомври влегува во магнетната Шкорпија, каде што ќе донесе големи промени за Водолија, Лав, Скорпија и Бик. Венера, планетата на љубовта, влегува во Девица, каде што не се чувствува баш најдобро, па ќе се обидеме да ги анализираме нашите чувства, дури и повеќе отколку што треба. На 14 октомври не очекува прстенесто затемнување на Сонцето во Вага, но и млада Месечина во истиот знак.

ОВЕН
Работа – Марс, вашата планета, влегува во Шкорпија на 12 октомври, каде што носи голем потенцијал за постигнување деловни цели. Ќе разбудите огромна моќ и енергија која само треба да се насочи во вистинската насока. Меркур во Вага ви носи потреба да најдете рамнотежа во комуникацијата, па ќе се обидете да ги решите недоразбирањата на дипломатски начин.

Љубов- Венера влегува во Девица на 9 октомври, па носи поголема рационализација во емотивните односи. На работа има личност која ви е интересна. Станува збор за некој кој има високи принципи и очекувања во љубовта, но дефинитивно ќе остварите контакт. Можна е здроби на работното место.

Здравје – Добро.

БИК
Работа – Венера во Девицави носи нови деловни предизвици. Ќе бидете премногу аналитички од 9 октомври, а колегите ќе ве сметаат за здодевни затоа што инсистирате на детали. На 12 октомври Марс влегува во Шкорпија, па конфронтацијата ќе биде, не отворено, туку тајно. Ќе имате многу тајни непријатели, кои ви работат зад грб и се претставуваат како деловни партнери.

Љубов- Кога Марс ќе влезе во Скопје, ќе ве привлечат луѓе кои се мистериозни, чудни, но и силни во психолошка смисла. Само едно такво може да ви го збуни разбирањето. Таа личност е донекаде позната на јавноста, но ќе се обиде да го контролира вашиот живот. Скорпиите ќе ви бидат вистински предизвик.

Здравје- Послаб од 12 октомври.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Поради влегување на Меркур во Вагаобидете се дипломатски да ги решите сите пречки на работното место. Меѓутоа, кога Марс ќе влезе во вашиот работен сектор на 12-ти, односите ќе бидат комплицирани. Многу колеги ќе имаат скриени намери кон вас и ќе имате проблем да процените кои ви се вистински пријатели, а кои непријатели. Подгответе се за манипулации, тајни и малверзации на работното место.

Љубов- Јупитер во Бик ви носи тајна симпатија. Со месеци размислувате за една личност, но не сакате јавно да зборувате за тоа. Можна е тајна средба. Ве привлекуваат Бик и Вага.

Здравје- Внимавајте на исхраната.

РАК
Работа- Означеното четврто поле покажува дека сте на пресвртна точка помеѓу две животни патеки. Ќе имате чести несогласувања со Вагата, а Девицата ќе биде добар соработник. Од 12 октомври работите почнуваат да се нормализираат и стресниот период ќе помине. Доколку се занимавате со недвижнини, неделата ќе биде успешна.

Љубов- Последниве денови бевте под стрес, па немате многу сметка за саканата личност. Имате впечаток дека никој не ве разбира, но и дека само вам ви е тешко. Во вториот дел од неделата доаѓа до стабилизација, па емотивно ќе бидете поисполнети. Ако сте слободни, ќе ја запознаете Скорпијата.

Здравје- Подобро од крајот на неделата.

ЛАВ
Бизнис – Сонцето во Вага ви носи одлични резултати од преговорите. Ако треба да завршите важна документација, сега е време да го направите тоа. Ќе има нови преговори за висината на вашата плата. Од 9 октомври влегувате во подобар период за заработка.

Љубов- Од средината на неделата влегувате во комплициран емотивен период поради Марс во Шкорпија. Ќе има повеќе нејасни односи и расправии. Доколку имате врска која е на тест, можно е таа да не трае под притисокот на новите околности. Не е најдобрата недела за започнување на нова романса.

Здравје- Послаб.

ДЕВИЦА
Работа- Меркур во Вага ви носи можност за дополнителни приходи. Вие сте еден од знаците кои најмногу ќе профитираат во наредниот период. Со шарм и харизма лесно можете да постигнете која било цел. На 12 октомври Марс влегува во третата куќа, па вашата моќ на убедување ќе биде голема.

Љубов- Венера во вашиот знак од 9-ти октомври ви носи возбудлив љубовен живот. Лесно можете да се заљубите како што одамна не сте се заљубиле, а ќе има и зголемено флертување. Ќе бидете неодоливи за луѓето што ќе ги сретнете.

Здравје- Совршено.

ВАГА
Работа – Сезоната на вашиот знак е добро во тек, а вие сте во позиција да ги остварите вашите соништа. На 12 октомври, Марс влегува во Шкорпија, што ви носи подобрување на финансиската состојба. Имате можност да заработите големи пари врз основа на договорот за ново деловно партнерство.

Љубов- Марс влегува во Скопје, па ви носи познанство со личност која е успешна, но затворена. Ова е некој кој ќе ви остави силен впечаток. Доколку сте во постојана врска, лесно можете да започнете заеднички бизнис со партнерот.

Здравје- Совршено.

СКОРПИЈА
Работа- До средината на неделата ќе бидете во поповлечена фаза и сте исцрпени, но од 12 октомври ситуацијата се менува на подобро. Марс, вашата планета влегува во првата куќа и носи враќање на енергија и самодоверба, така што нема да имате конкуренција. Ќе ви недостига на работа, но и примерен колега. Од средината на неделата лесно ќе го добиете она што го сакате во кариерата.

Љубов- Венера во Девица ви носи љубов преку пријателите. Личноста со која се дружите ќе ве запознае со некоја Девица која ќе ви се допадне. Вие исто толку лесно можете да го претворите пријателството во љубовна врска.

Здравје- Подобро.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Венера влегува во Девица на 9 октомври, носејќи ви многу амбиции, но и оптоварувајќи ве со непотребни детали. Меркур и Сонцето во Вагапосочете дека во наредната недела треба да се потпрете на пријателите доколку сакате да ги остварите вашите очекувања. Марс во Шкорпија ќе ви донесе латентна енергија, па ќе бидете посилни отколку што изгледате на прв поглед.

Љубов- Марс во дванаесеттата куќа ви носи тајна љубов. Тоа е некој што физички го привлекувате, но опсесивно ќе бидете приврзани за идејата за таа личност. Можна е тајна романса, но и договор за тајна средба. Меркур во Вага може да ви донесе и дилема меѓу две лица.

Здравје- Стрес.

ЈАРЕЦ
Работа- Нагласената десетта куќа ви носи многу работа. Луѓето ќе имаат големи очекувања од вас, но ќе сфатите дека не оди онака како што сте замислиле. Имајте на ум дека може да добиете понуда за подобра позиција на работа, но тоа нема да дојде без поголем притисок и одговорност. Ќе имате силна поддршка од една Шкорпија.

Љубов- Венера во Девица ви носи планирање на патувања. Ако имате некој што ви недостасува, ова е идеално годишно време за патување на друга дестинација. Секоја промена на средината може да ви донесе освежување во љубовта.

Здравје- Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа- Од 12 октомври Марс зачекорува во Шкорпија и носи тензии на работното место. Ќе имате почести конфликти на мислења, а добивате впечаток дека некој ви работи зад грб. Во секој случај, вашите планови ќе бидат саботирани, а ќе имате помалку енергија да се борите со проблемите. Можно е да патувате далеку и да научите нова област за работа.

Љубов – Вагаќе ви бидат привлечни во наредниот период. Може да имате средба и со личност која доаѓа од странство. Доколку сте во брак, во наредната недела би ви одговарало какво било патување.

Здравје- Послабo.

РИБА
Работа- Сонцето и Меркур во Вага ви носат нови преговори за пари на работното место. Не е исклучено дека се обидувате да обезбедите пари за конкретен проект, а сега не е лош момент за тоа. На 12 октомври Марс влегува во Скопје и ви носи позитивен пресврт во сите области од животот.

Љубов- Меркур во Вага ви носи најмалку две опции за љубов. Одредени членови на вашиот знак ќе излегуваат со повеќе од една личност. Во секој случај, во оптек има една разведена личност и друга која ви е физички привлечна.

Здравје – Подобро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име