Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 април! Младата месечина во Овен...

Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 април! Младата месечина во Овен ја менува судбината на 3 хороскопски знаци

12068
0

Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 април! Младата месечина во Овен ја менува судбината на 3 хороскопски знаци

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во Овен, но и млада месечина во истиот знак на 8 април, па затоа оставаме еден дел од животот зад нас и започнуваме нешто ново. Младата Месечина ќе има позитивно влијание врз Овенот, Лавот и Стрелецот. Венера во Овен носи нови љубовни авантури, па нè очекува вистинско пролетно будење во емотивна смисла.

ОВЕН

Работа – Ретроградниот Меркур ви носи спонтани настани на работа. Роковите доцнат, а никој никого не разбира! Затоа не треба да очекувате некој голем потег до крајот на неделата. Поради Марс во Риби учите разни информации за работата кои не ви одговараат, па принудени сте да ги уништите вашите идеали.

Љубов – Венера е во вашиот знак и ви носи можност да се заљубите. Планетите се на ваша страна, па имате шанса да започнете нова романса. Не е исклучено после долго време наеднаш да се заљубите. Пред вас е недела полна со емотивни пресврти.

Здравје – Послабо.

БИК

Бизнис – Венера во дванаесеттата куќа укажува дека деловните проблеми ги туркате „под тепих“ бидејќи не ви одговара да се оптоварувате со детали кои ве заморуваат. Ретроградниот Меркур зема голем данок, па затоа не е добра идеја да правите избрзани потези во однос на финансиите . Поради Марс, Сатурн и Нептун во Риби, треба да знаете дека е можно да треба да ги скршите вашите очекувања за одредени луѓе. Внимавајте кому му верувате.

Љубов – Венера во Овен ви носи тајна љубов, а поради Марс во Риби се е обвиткано во тајност. Мешате љубов и пријателство, па несигурни сте во чувствата. Поради Венера во дванаесеттата куќа ве очекува тајна љубовна средба.

Здравје – Психолошки проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Марс во Риби ви носи хаотични настани на работното место. Поради ретроградниот Меркур, правите грешки и погрешни проценки, а тоа се чувствува во секојдневните активности. Најдобро е да не правите драстични потези на работа, бидејќи лесно можете да погрешите во проценката.

Љубов – Поради Меркур ретрограден, често се сеќавате на минатото. Треба да контактирате со луѓе со кои имате нерешени сметки. Обновувањето на старата љубовна романса не е решение. Ако сте слободни, еден Овен може да ви го привлече вниманието.

Здравје – Послабо.

РАК

Работа – Затемнувањето на Сонцето на 8 април веќе на самиот почеток на неделата ви носи хаос на работа. Можна е голема промена во компанијата, која ќе влијае на вашата иднина во наредните години. Поради ретроградниот Меркур ќе имате неуспешни преговори, а многу е важно да не потпишете ништо важно.

Љубов – Венера во Овен ви носи лесно флертување на работното место. Ако сте во брак, патувањето е одлична опција за вас. Значи, ви се допаѓаат луѓе кои се интуитивни, но ќе ве привлекува амбициозниот Овен. Комуникацијата преку пораки ќе биде тешка.

Здравје – Послабо.

ЛАВ

Работа – Ретроградниот Меркур најмногу се одразува на вашето поле на финансии. Плаќањата ќе доцнат, затоа треба да се подготвите за доцнењето. Сонцето во Овен треба да го користите за патување и контакти во странство. Можно е долго патување за работа.

Љубов – Уран во Бик ви носи турбулентни емотивни врски. Ќе уживате во флертувањето со личност која е во друг град. Ако сте во брак, најдобро би било да планирате долго патување. Исто така, љубовта може да ви се случи во странство.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА

Работа – Ретроградниот Меркур влијае на сите области од вашиот живот, па затоа треба да имате на ум дека не сте најрационални во секојдневните ситуации. Марс и Сатурн во Риби го тестираат вашето трпение, па ќе имате тежок однос со деловниот партнер. Не треба да бидете тврдоглави, туку обидете се да направите компромис.

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи силна привлечност кон еден Овен. Доколку сте во брак, кризата трае веќе некое време, а најважно е да работите на подобрување на комуникацијата. Врската ќе биде полоша поради тешкотиите во разбирањето, па треба да работите на тоа.

Здравје – уште полошо.

ВАГА

Работа – Венера во Овен ви носи хаотичен период во кој бурно реагирате. Затемнувањето на Сонцето во седмата куќа укажува на криза во деловното партнерство. Ќе бидете злобни и нема да одговарате на ништо што не ви одговара. Обидете се да не правите избрзани потези во деновите кои ќе бидат доволно критични.

Љубов – Марс во Риби укажува дека вашиот партнер има тајни кои не сака да ги сподели со вас. Поради ова, врската ќе биде нестабилна, а кризата ќе биде присутна бидејќи партнерот има проблеми кои го оптоваруваат. Доколку сте слободни, ќе ве привлекува Рибите, но и личност која е позната на јавноста.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА

Работа – Сонцето и Венера во Овен укажуваат на тоа дека на работа покажувате неверојатна креативност. Ќе бидете задолжени да организирате конкретен проект, па ќе ги покажете своите способности. Марс во Риби ви носи инспиративен период, па ќе бидете задоволни од условите за работа.

Љубов – Венера во Овен ви носи флерт на работното место. Ќе имате интересна комуникација со личност која ја познавате преку работата. Ова е некој кој ќе ве изненади со својата иницијатива. Сепак, мешањето на работата и личниот живот може да ви зададе главоболки.

Здравје – Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис – Венера во Овен ви носи будење на работа, па можете да очекувате нови деловни понуди. Тоа е нешто што повеќе ќе одговара на вашиот темперамент затоа што сакате да се докажете. Марс во Риби ви ја краде енергијата, па често сте уморни, но имате идеја како да реализирате деловни проекти. Можна е промена на работното место.

Љубов – Меркур оди ретроградно, па ќе ви се врати стара љубов. Ова е некој со кој имате нејасна врска и ќе сакате да се вратите во вашиот живот. Покрај тоа, Венера и Сонцето ви носат нови познанства и можност за пролетна романса. Некои Стрелци можат да се заљубат. Не заборавајте да ги искористите поканите за да излезете на места од јавен тип.

Здравје – Пролетен замор.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласениот трет квадрат ви носи важни разговори во наредната недела. Сепак, поради затемнувањето на Сонцето во Овен, не треба да вложувате пари во сопствен бизнис некое време. Поради ретроградниот Меркур ќе пропуштите рокови на работа, па не треба да се надевате на голема промена во односот со соработниците.

Љубов – Сатурн во Риби носи нова ера во односите со партнерот. Потребен ви е разговор повеќе од кога било. Венера во Овен носи и неочекуван флерт со личност од огнениот знак. Многу работи ќе останат на големи ветувања во наредниот период.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Бизнис – Нагласената втора и трета рамка укажуваат дека ќе има нови преговори за финансиите. Меѓутоа, доколку треба да потпишете некој важен документ, подобро е да почекате до 25 април кога Меркур повеќе не е ретрограден. Сезоната на Овен ви дава упорност и нагон.

Љубов – Венера во третата куќа носи многу флерт преку апликациите за пораки. Во фаза сте кога сакате да остварите нови контакти, но ќе има и повици од минатото. Доколку сте во брак, вашиот партнер има деловни проблеми кои го оптоваруваат.

Здравје – Добро.

РИБА

Бизнис – Затемнувањето на Сонцето кај Овен може да ви донесе финансиски проблем. Тоа е нешто што датира од минатото, а сега може да ја достигне својата кулминација. Марс во вашиот знак ви носи еден вид бунт против се што не ви одговара. Внимавајте како ги вложувате парите во наредните денови.

Љубов – Ретроградниот Меркур ви носи враќање на луѓето од минатото. Најтешкиот дел за вас е тоа што не се чувствувате како емотивно да одите напред, туку морате да ги обновите односите што сте ги оставиле. Помирувањето со стариот партнер може да испадне како грешка.

Здравје – Чувствително.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име