Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 6 до 13 ноември! Раковите им веруваат на...

Најточниот неделен хороскоп од 6 до 13 ноември! Раковите им веруваат на погрешни луѓе, Вагите се заљубуваат, а еве кој се сели во друг град

10361
0

Најточниот неделен хороскоп од 6 до 13 ноември! Раковите им веруваат на погрешни луѓе, Вагите се заљубуваат, а еве кој се сели во друг град

Во неделата што претстои, Венера, планетата на љубовта, влегува во Вага и носи зголемен флерт, особено за Вагите, Водолиите, Близнаците, Стрелците и Лавот. Сезоната на скорпии продолжува, па сме во период кога ништо не е како што изгледа, а многу тајни ќе бидат откриени. Меркур, планетата на комуникацијата, влегува во Стрелец, па од средината на неделата ќе бидеме порасположени за разговори.

ОВЕН
Работа – Меркур во Шкорпија ви носи предавнички врски на работа, па ништо не е како што изгледа. Не можете да судите за намерите на вашите соработници, а тоа не е далеку од вистината. Венера во Девица ви носи профит, но ќе има и неочекувани трошоци.

Љубов – Венера влегува во Вага на 8 ноември и ви носи средба со атрактивна личност која е шармантна и можеби добро позната на јавноста. Ќе имате можност да остварите нови познанства. Сигурно ќе имате еден на работа.

Здравје – уште полошо.

БИК
Работа – Венера влегува во Вага, па работата ќе ви биде поважна од љубовта. Ќе се трудите да правите компромиси, но и избегнувајте да носите клучни одлуки бидејќи и самите нема да знаете што е правилно. Претстојната недела ви носи ненадејни трошоци , така што нема да бидете задоволни финансиски.

Љубов – Доколку сте во врска или брак, овој период ве става на голем тест, бидејќи ниту вие, ниту партнерот не можете да издржите никаков притисок. Многу тешка недела доколку планирате да започнете нова романса. Затоа е подобро да не влегувате во конфликти и да чекате подобар момент.

Здравје – Слабо.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Меркур во Шкорпија укажува дека го губите трпението на работа. Не ги разбирате луѓето со кои работите, па комуникацијата е тешка. Треба да бидете внимателни доколку сакате да постигнете договор кој е важен за вас. Треба да бидете внимателни со какви било ветувања на работа бидејќи лесно може да испаднат сосема спротивно.

Љубов – Треба да се дистанцирате од партнерот, бидејќи комуникацијата е тешка. Обидете се да не правите сцена бидејќи вашиот партнер не е виновен за вашите негативни настани на работа. Посветете се на подобрување на врската и не држете лутина.

Здравје – Послабо.

РАК
Работа – Имате многу енергија и сакате да ги туркате напред проектите кои ви се важни на работа, но не разбирате зошто толку многу е на чекање. Имате впечаток дека сè се одвива побавно отколку што треба и поставувате големи очекувања од луѓето кои ви се пријатели. Можно е да имате поддршка кај погрешни луѓе.

Љубов – Нагласената петта куќа ви носи многу страст но и љубомора. Ви се допаѓаат луѓе кои се мистични, затворени, но силни. Средбата со Скорпија може да ви го одбележи месец ноември. Ако сте слободни, не заборавајте да ги прифатите поканите за запознавање.

Здравје – Добро.

ЛАВ
Работа – Планетите во Шкорпија ве исцрпуваат, па едвај ги завршувате секојдневните задачи. Лесно влегувате во расправии и ништо не ви е по волја. Ако се занимавате со недвижен имот, не инвестирајте во следната недела. Не е добра недела за промена на работните места, ниту за преговори.

Љубов – Вие и вашиот партнер се мразите еден со друг. Ќе има многу расправии за семејството, станот и трошоците. Доколку сте слободни, знајте дека не е најидеалната недела за започнување на романса. Биковите можеби ви се привлечни, но нема да можете да ги разберете.

Здравје – уште полошо.

ДЕВИЦА
Работа – Нагласеното трето поле покажува дека сте комуникативни, но и многу убедливи во вашите намери. Затоа можете да ги оживеете вашите идеи на работа. Луѓето повремено погрешно ќе ве толкуваат, но ќе успеете во вашите цели. Можни се пократки патувања. Парите ви доаѓаат од 8 ноември.


Љубов – Интензивно се допишувате со една личност. Ќе има и договори за средба, па затоа треба да ја искористите неделата во која сте флертувачки расположени. Ќе остварувате нови контакти преку апликации за пораки.

Здравје – Одлично.

ВАГА
Работа – Венера влегува во вашиот знак на 8 ноември, носејќи позитивен пресврт. Имате можност да направите нешто креативно и добро платено. Планетите во Шкорпија ви носат нови финансиски преговори. Сосема различно поле ви носи можност да работите дополнителна работа или да добиете повисоко платена работа.

Љубов – Венера влегува во вашиот знак и носи флерт и страсни врски. Ќе бидете во фаза кога лесно ќе се заљубите. Венера ќе ви донесе убавина, шарм и посебна привлечност. Лесно ќе успеете да ги заведете луѓето за кои се грижите.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА
Работа – Нагласениот прв квадрат ви носи доминација на работното место. Ќе имате потреба да ги наметнувате своите ставови, но и да се расправате за принципи со кои не се согласувате. Тоа може да предизвика напнатост во односите со соработниците.

Љубов – Венера влегува во Вага и ви носи тајна љубов . Ќе почнете интензивно да размислувате за една личност, а потоа веројатно ќе имате договор да се сретнете на затворено место. Ви се допаѓаат луѓе кои не се целосно отворени.

Здравје – Чувствително.

СТРЕЛЕЦ
Бизнис – Венера влегува во Вага на 8 ноември, носејќи ви одлични деловни вести преку пријател. Некој со кој се дружите може да ви помогне пријателски да ја добиете работата за која сонувавте. Во секој случај, одлична недела за остварување деловни амбиции.

Љубов – Марс во Шкорпија ви носи тајна љубов. Едно лице размислува за вас, но не сака да ви ги покаже своите чувства. Што се однесува до емоциите, ќе сакате да ги задржите за себе, но и да ги скриете од очите на јавноста.

Здравје – Психолошки проблеми.

ЈАРЕЦ
Работа – Нагласената единаесетта куќа покажува дека работите на остварување на вашите очекувања преку пријателите. Во овој период ќе ве запознае една Шкорпија, па ќе можете да ги остварите вашите соништа на работното место.

Љубов – Венера влегува во Вага, па ќе има флерт на работното место. Исто така, вие сте во фаза кога искреното пријателство можете да го претворите во љубов.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа – Планетите во Шкорпија ви носат стресен период на работа. Можно е да работите на промена на работното место, но периодот е лош, па сте принудени да трпите нешто што не ви се допаѓа на работното место.

Љубов – Имате впечаток дека партнерот не ве разбира, но факт е дека поминувате низ тежок период, па најдобро е да не го обвинувате партнерот за вашите проблеми. Оддалечете се малку и дајте си простор.

Здравје – уште полошо.

РИБА
Бизнис – Користете ги планетите во Шкорпија за патување или соработка во странство. Одлична недела ако се занимавате со издавачка дејност. Во овој период можно е да се преселите во друг град поради промена на работното место.

Љубов – Венера во Вага и Меркур во Шкорпија ви носат средба со една разведена личност , но и друга која е на пат. Вагите ќе ви бидат привлечни, додека вие потајно ќе фантазирате за Скорпијата. Ве следат нови познанства.

Здравје – Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име