Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 мај! Полната месечина во Стрелец...

Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 мај! Полната месечина во Стрелец ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

9377
0

Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 мај! Полната месечина во Стрелец ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

Полната Месечина во Стрелец не очекува на 23 мај и ќе има силно влијание врз Стрелците, Рибите, Близнаците и Девицата. Полната месечина секогаш го симболизира крајот на животниот циклус, со цел да се започне нешто ново. Венера влегува во Близнаците на 23 мај, па ни претстои возбудлив љубовен период во кој ќе има многу флертување преку СМС пораки. Водолиите, Вагите и Близнаците треба да се подготват за ненадеен пресврт. Јупитер, планетата на среќата, на 26 мај влегува во Близнаците, каде што ќе остане една година.

ОВЕН

Работа -нагласено второ поле ви носи одличен финансиски период . Ако имате идеја да вложувате пари и да ризикувате, сега е добар момент. Сонцето во Близнаци ви носи одлична недела за потпишување договори и комплетирање на документи.

Љубов – Венера во Бик ви носи многу калкулации во љубовта, но и можност да доживеете стабилна емотивна врска. Сонцето во третата куќа носи многу преписки, а вие ќе бидете иницијатор за состаноци од секаков вид поради влијанието на Марс.

Здравје – Одлично.

БИК

Работа – Искористете ги последните денови на Јупитер (26 мај) во вашиот знак за да ги остварите вашите соништа. Можете лесно да ги достигнете своите цели, а ќе ја имате и поддршката од планетите. Меркур во вашиот знак, како и Сонцето кај Близнаците, ви носат нови можности за заработка, но и зголемување на платата .

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи наплив на емоции, па подготвени сте за посветеност во љубовните врски. Ќе имате многу можности за љубов, па ќе можете да го изберете вашиот партнер. Ќе размислувате многу за една личност која е вашата тајна љубов.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Влегувањето на Сонцето во вашиот знак ви носи добра организација, па ќе имате оригинални идеи кои ќе го подобрат бизнисот на компанијата. Ќе бидете одличен преговарач, а влијанието на Сонцето можете да го искористите за пократки патувања и потпишување важни договори. Се ближи влегувањето на Јупитер во вашиот знак (26 мај), затоа подгответе се за позитивни промени во сите области од животот.

Љубов – Венера на полето на тајните ви носи средби со мистериозни личности. Исто така, некои Близнаци ќе имаат тајна љубов или врска со некој кој не е сингл. Не сте емоционално отворени, иако се чини дека сте.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Сонцето и Јупитер кај Близнаците ви носат период во кој ќе се чувствувате како да имате „ангел чувар“ на работа. Има луѓе кои „го имаат грбот“ и тоа ќе биде забележливо во наредните денови. Полната месечина во Стрелец на 23 мај ви носи криза на работа.

Љубов – Од 23 јуни Венера во Близнаци може да ви донесе тајна љубов. Тоа е тајна љубов за која ќе сакате да разговарате само со одредени доверливи луѓе. Можни се тајни љубовни состаноци.

Здравје – Послабо.

ЛАВ

Работа – Сонцето, Венера и Јупитер кај Близнаците ви носат исполнување на очекувањата во сите области од животот. Ќе бидете сведоци на сплет на околности кои ќе одат во ваша корист, па со помош на влијателни инфлуенсери ќе можете да ги остварите вашите соништа. Одлична недела за комуникација и нови деловни можности.

Љубов – Венера во Близнаци ви носи нови познанства преку пријателите. Можете лесно да започнете романса со некој со кој сте пријатели со години. Ќе бидат полни со флертување, но и пораки преку апликациите за пораки.

Здравје – Одлично.

ДЕВИЦА

Работа – Нагласената десетта куќа кај Близнаците ви носи можност да работите најмалку две работи. Комуникацијата ќе биде клучна, што особено ќе ви пречи бидејќи сите ќе треба да преговараат за бизнис со вас. Можност за унапредување на работното место.

Љубов – Кога Венера ќе влезе во Близнаците на 23 јуни, ќе имате можност да се заљубите во некоја личност од работа. Ова е некој кој е младешки и комуникативен, но ќе ве задоволи интелектуално.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Работа – Венера во Близнаци од 23 јуни ви носи нови шанси на работа, но и можност да направите нешто што повеќе му одговара на вашиот темперамент. Исто така, поединечни Ваги може да одлучат да живеат во друг град или во странство. Ќе бидете во дилема помеѓу две деловни понуди.

Љубов – Марс во Овен ви носи партнерска криза. Партнерот има големи очекувања од вас и ви треба промена. Најдобро би било да патувате заедно или да го смените местото на живеење.

Здравје – Чувствително.

СКОРПИЈА

Бизнис – Јупитер и Сонцето кај Близнаците ви носат одличен период за располагање со туѓи имоти и решавање на наследните прашања. Марс во Овен ве тера да работите повеќе на работа, за да ја насочите вашата енергија на подобар начин. Најверојатно ќе си наметнете дополнителни обврски за да се чувствувате поефикасно.

Љубов – Венера влегува во Близнаците , па ви носи многу преписки и флертување преку пораки. Сè ќе започне како обична шега, а на крајот ќе испадне нешто сериозно. Венера во осмата куќа може да ви донесе и познанство со разведена личност.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – До средината на неделата ќе бидете преоптоварени со работа бидејќи имате многу деловни можности во овој период. Некои Стрелци ќе работат две работни места, додека други ќе станат популарни благодарение на брендот на нивната компанија. Јупитер во Близнаци ви носи поголема популарност на работното место, но полната месечина во вашиот знак може да ве натера да почувствувате притисок на 23 мај.

Љубов – Сонцето, Венера и Јупитер кај Близнаците ви носат најмалку две можности за љубов. Ќе имате интересни познанства и можност да започнете заеднички живот. Доколку сте во долга врска, лесно можете да стапнете на „лудиот камен“. Ќе ви се допаднат Близнаците.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Јупитер и Сонцето кај Близнаците ви носат успех на работа, но и проширување на деловните активности. Можно е да дојде до проширување на компанијата или дел од бизнисот, па ќе имате нова работа или повеќе работни места. Тоа е можна деловна можност која доаѓа еднаш на секои 12 години.

Љубов – Венера во Близнаци до 23 јуни ви носи флерт околу работата. Ова е некој кој ќе почне да се допишува со вас и ќе ужива во вашето поминување. Иако вашата работа ќе биде најважна, ќе забележите дека таму ќе имате личност која ќе ве задоволи. Можноста за запознавање со Близнаците.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Сонцето, Јупитер и Венера кај Близнаците ви носат убав период во кој сè ќе оди во најдобар ред. Вашиот креативен потенцијал доаѓа до израз, па можете да добиете можност да работите работа која повеќе одговара на вашиот темперамент.

Љубов – Нагласената петта куќа ви носи одличен период за љубов. Многу Водолии ќе се заљубат како никогаш досега во животот, додека други ќе го чекаат новиот. Одлична недела за проширување на семејството. Ако сте слободни, лесно можете да ја запознаете љубовта на вашиот живот.

Здравје – Одлично.

РИБА

Работа – Јупитер во Близнаци ви носи период во кој ќе бидете на пресврт. Ќе бидете во дилема помеѓу две работни места или можеби повеќе животни одлуки. Имате шанса да започнете независен бизнис кој може да процвета во следната година. Начинот на кој комуницирате на работа полека, но сигурно ќе почне да се менува.

Љубов – Венера го напушта Бикот и влегува во Близнаци на 23 мај, па ќе бидете многу таинствени кога станува збор за вашите намери во љубовта . Ќе имате тајни средби со личност која е различна од вас, но многу покомуникативна, што ќе ве задоволи.

Здравје – Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име