Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 16 до 23 октомври! Раковите имаат судбоносен состанок,...

Најточниот неделен хороскоп од 16 до 23 октомври! Раковите имаат судбоносен состанок, Вагите имаат тајна љубов, а еве кој ќе добие нова деловна понуда

897
0

Најточниот неделен хороскоп од 16 до 23 октомври! Раковите имаат судбоносен состанок, Вагите имаат тајна љубов, а еве кој ќе добие нова деловна понуда

По затемнувањето на Сонцето и Младата Месечина во Вага, пред нас е недела во која го оставаме минатото зад нас. Марс во Скоприја ја покажува својата доминација, а знаците како Раковите, Рибите и Скорпиите ќе почнат да чувствуваат неверојатна моќ на сите полиња од животот. Оваа позиција на Марс ќе им направи проблеми на Лавовите, Водолиите и Биковите.

ОВЕН

Работа – Поради Меркур во Вага, се обидувавте да ги балансирате односите на работното место, но како што Марс влезе во Скорпија, вашиот став се менува, па решивте да ги покажете своите намери. Имате неверојатна борбена енергија, која треба да ја насочите во вистинската насока. Ќе има и „тапкање со нога“ на работното место, па нема потреба премногу да слушате што ви кажуваат луѓето. Финансиски ќе бидете во подобра позиција од претходните денови.

Љубов – Венера во Девица ви носи партнер кој е аналитички и се стреми кон совршенство. Ако сте слободни, ќе запознаете тактизирана личност. Ако сте во брак или во постојана врска, вие и вашиот партнер треба да престанете да се оптоварувате со непотребни детали.

Здравје – Добро.

БИК
Бизнис – Марс влезе во Шкорпија, па затоа треба да очекувате разни критики, но и отворени конфронтации, особено ако имате деловен партнер. Колку и да се трудите да постигнете договор, ќе видите дека во овој период нема простор за такво нешто. На работа ќе бидете оптоварени со детали, а всушност тоа не е толку важно, туку сте под притисок, па правите разни работи кои не ви се потребни.

Љубов – Марс во Скопје е предизвик, затоа очекувајте да запознаете личност која е во секој поглед посилна од вас. Ова е некој кој може да ви биде фатално привлечен, но и комплициран во исто време. Не е најидеалниот период за емотивни врски, но состаноци дефинитивно ќе има.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Марс во Скопје ви носи сосема нова „игра“ на работното место, каде секој сака да ја покаже својата доминација. Ќе ви биде интересно да ја набљудувате новонастанатата ситуација, но во исто време ќе влегувате во дискусии. Очекувајте опасни играчи кои работат зад вашиот грб и не се искрени за своите намери. Бидете внимателни со деловните ветувања.

Љубов – Односот со саканата личност мора да се промени и тоа секако ќе се случи до мај 2024 година. Имате можност да усвоите некои нови вредности, но и слободата во односите да ја примените на поинаков начин.

Здравје – Чувствително.

РАК
Работа – Силната енергија на Марс треба да ја искористите на најдобар начин, бидејќи имате моќ да постигнете одлични резултати. Во наредната недела ќе има трошоци , но не и невозможни цели. Венера во Девица ви помага во комуникацијата, па ќе се обидете да најдете компромисно решение со луѓето околу вас на поубав начин.

Љубов – Марс во петтата куќа ви носи страсна авантура. Ова е некој кој ќе ве заинтересира на прв поглед и ќе ве освои со својот магнетизам. Доколку сте слободни, подгответе се за состанок кој може да ви ја одбележи 2023 година.

Здравје – Добро.

ЛАВ
Работа – Марс во Скопје ви задава проблеми, па имате криза во комуникацијата. Нема да можете да најдете заеднички јазик со луѓето околу вас. Ако се обидувате да преговарате во ваша корист, ќе ви биде тешко. Семејните односи многу ќе влијаат на текот на вашите деловни настани.

Љубов – Поради Марс во Шкорпија немате трпение, па лесно влегувате во конфликти. Не е најдобриот период од годината за почеток на романса, а поради Марс во Шкорпија лесно се случуваат недоразбирања. Нема да бидете расположени да искористите шанса за некој на кој му се допаѓате.

Здравје – уште полошо.


ДЕВИЦА
Работа – Меркур во Вага укажува дека целите кон зголемена заработка. Марс во Шкорпија ви носи можност да ги убедите другите во вашите ставови, па затоа треба да работите на остварување на вашите цели. Ќе бидете многу добар преговарач, но и остри во изјавите.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи многу флерт и можно е да се заљубите во наредниот период. Ќе забележите дека сте неодоливи за луѓето што ги среќавате, а сите ќе почувствуваат дека сте привлечни. Време е да се разубавите, но и да го промените стилот, доколку ги следите трендовите.

Здравје – Одлично.

ВАГА
Работа – Затемнувањето на Сонцето во вашиот знак ви донесе многу турбуленции, па сега започнувате нов циклус на промени. Марс во Шкорпија ви носи нови преговори за финансиите, но и потенцијално деловно партнерство. Она што најмногу ве тресе е тоа што ви е тешко да ги балансирате секојдневните обврски и приватниот живот.

Љубов – Марс во Скопје им носи дискусии за финансии на вагите кои се во брак. Доколку сте слободни, ќе запознаете личност која е привлечна, но фокусирана на материјалните работи. Поради Венера во дванаесеттата куќа, некои Ваги ќе имаат тајна љубов.

Здравје – Психолошки проблеми.

СКОРПИЈА
Работа – Марс во вашиот знак ви носи нова енергија на работното место. Добрата вест е дека вашата неверојатна енергија ќе ги победи сите препреки, но тоа нема да биде без напнатост. Ќе имате помалку трпение за цели кои ви се важни, па лесно ќе влегувате во конфликти.

Љубов – Влеговте во периодот од годината кога сте фатални за луѓето од спротивниот пол. Поседувате неверојатен магнетизам и харизма што ќе ги плени сите што ќе ги сретнете. Можна е страсна романса во наредниот период.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ
Бизнис – Венера во Девица ви носи многу амбиции во кариерата. Имате големи очекувања на работа од некој што е ваш пријател. Венера во аспект со Јупитер ќе ви донесе нова деловна понуда и тоа ќе го одбележи вашиот следен период.

Љубов – Има многу луѓе кои се заинтересирани за вас. Има една што е пријателска, но и друга која ги крие чувствата кон вас. Ќе бидете предизвикани од онаа личност која ги крие своите емоции, бидејќи тоа ќе биде нешто мистериозно и различно.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ
Работа – Веќе неколку дена сте во фаза кога размислувате која е правилната одлука на работа. Оваа неизвесна ситуација ќе трае уште неколку дена. Луѓето зборуваат многу и не прават ништо, па мора да бидете трпеливи ако сакате да ги постигнете вашите цели во кариерата.

Љубов – Ова е идеално годишно време да патувате со некој што ви е гајле. Промената на сценографијата би била вистинскиот избор. Ако сте слободни, ќе ве контактира лице кое доаѓа од патување.

Здравје – Послабо.

ВОДОЛИЈА
Работа – Марс во Шкорпија ви носи афери на работното место. Ќе дознаете некои информации кои нема да ви одговараат, а ќе ви биде тешко да ги постигнете планираните цели. Ќе имате чести конфликти на мислења, како и недоразбирања со претпоставените за тоа како треба да се заврши работата. Лош период за промена на работното место.

Љубов – Најдобро би било да патувате со саканата личност. Сепак, очекуваниот баланс во врската постојано недостасува, а вие сте нервозни поради работата, па се случуваат недоразбирања. Се наоѓате во период кога тешко се правите компромиси.

Здравје – уште полошо.

РИБА
Работа – Венера во Девица не ве радува, па имате проблеми во комуникацијата со околината. Сепак, поради Марс во Шкорпија, поседувате неверојатна сила и упорност, што ви овозможува да ги надминете пречките. Затоа, ќе успеете во вашите планови на работа.

Љубов – Во љубовта сте во голема дилема. Вклучени се две лица, а комуникацијата деновиве е полоша. Доколку имате можност, најдобро би било да патувате со саканата личност. Скорпиите и Вагите ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Подобрување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име