Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 15 до 22 јануари! Плутон – господар на...

Најточниот неделен хороскоп од 15 до 22 јануари! Плутон – господар на подземјето влегува во Водолија – еден знак го менува животот од корен

2121
0

Најточниот неделен хороскоп од 15 до 22 јануари! Плутон – господар на подземјето влегува во Водолија – еден знак го менува животот од корен

Сезоната на Водолија се ближи, но и влегувањето на Плутон во истиот знак, кој навестува големи промени на сите полиња. Влегуваме во циклус на промени кој ќе трае околу 20 години. Плутон во Водолија, кој астролозите го нарекуваат и Бог на подземјето, ќе има влијание на сите хороскопски знаци, особено на Водолија, Бик, Лав и Шкорпија. Марс во Јарец ни помага да ја насочиме енергијата и да се фокусираме на цели кои ни се важни, особено кога станува збор за работата.

ОВЕН

Работа – Марс во Јарец ви носи чести конфликти на мислења на работното место. Ќе имате проблем да најдете компромис со претпоставените бидејќи тврдоглаво ќе ги браните своите ставови. Венера во негативен аспект со Нептун укажува да се биде внимателен со финансиите за да не бидете изневерени.

Љубов – Венера што гледа на Нептун покажува дека треба реалистично да ја погледнете личноста за која се грижите. Затоа, ќе мора да разбиете некои лични илузии кои сте ги имале во претходниот период. Ако сонувате за нова романса, ова не е идеална недела за нови почетоци.

Здравје – уште полошо.

БИК

Работа – Планетите во Јарец треба да ги користите за патување и промена на погледот на светот. Доколку се занимавате со издаваштво или соработувате со странски компании, периодот е одличен. Венера во аспект со Нептун ви носи заблуди или превисоки очекувања, па знајте дека е време да се соочите со реалноста.

Љубов – Марс во Јарец е одличен за Биковите кои планираат патување со партнерот. Може да посакате и да запознаете личност која доаѓа од далеку. Внимавајте како комуницирате со луѓето за кои се грижите. Доколку сте слободни, Јарците ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Меркур во аспект со Марс ви носи непредвидливи ситуации на работното место во кои ќе бидете принудени да ги браните своите ставови. Ќе имате впечаток дека треба да бидете тврдоглави и истрајни во ставовите, но вистината е дека некој ќе се обиде да ви „спушти нога“ на работа.

Љубов – Венера во Стрелец ви носи средба, но и потенцијални разочарувања во љубовта. Ќе мора пореално да гледате на работите кои мислевте дека ви се целосно јасни. Ова значи дека сте ги идолизирале луѓето што ги сакате. Доколку сте слободни, ве очекува ново познанство со разведена личност.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Марс и Меркур во Јарец не ве задоволуваат, па принудени сте да ги оправдувате своите постапки на работното место. Ќе трпите притисок од претпоставениот, па ќе поминете низ стресни ситуации. Искористете ја поддршката од пријателот Бик кој може да ви помогне во наредниот период.

Љубов – Планетите во Јарец ви носат недоразбирања со партнерот. Личноста за која се грижите ќе има потреба да ви ги наметнува своите одлуки и ставови, а тоа нема да ви се допадне. На работа ќе има минлив флерт со личност под знакот на Стрелец.

Здравје – Послабо.

ЛАВ

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи многу обврски и од вас ќе се бара одговорност на работното место. Ќе имате впечаток дека одредени соработници ви работат зад грб. Многу луѓе од вашиот знак ќе сакаат да ја сменат работата, а тоа може да се случи доколку одлучите да ризикувате.

Љубов – Уран преку работа ви носи неочекувани познанства. Иако во следните денови вашиот фокус ќе биде работата, ќе имате можности и да излезете на романтичен состанок. Стрелците и Биковите ќе бидат среќни за вас . Можете лесно да се заљубите во личноста со која работите.

Здравје – Чувствително.

ДЕВИЦА

Работа – Нагласената петта куќа ја подобрува вашата креативност, па ќе го покажете својот потенцијал на работа. Венера ви носи неочекувани трошоци, а лесно можете да направите нерационална инвестиција во недвижен имот. На работа има позитивни случувања кои треба да ги искористите.

Љубов – Нагласен знак на Јарец укажува на нови познанства и повеќе можности за забава. Задолжително прифатете ги поканите за забави, бидејќи ве очекуваат нови познанства. Нептун во аспект со Венера укажува на тоа дека доколку имате партнер, треба реално да ги погледнете карактеристиките на саканата личност.

Здравје – Добро.

ВАГА

Работа – Планетите во Јарец не ве задоволуваат, па лесно е да ве исфрли од колосек. Поради тоа што Венера гледа на Нептун, донесувате лоши проценки и лесно можете да донесете погрешна одлука. До крајот на неделата ќе имате поголеми трошоци, па затоа не е добар период од годината за инвестирање.

Љубов – Вашата љубов е на тест. Еден член од семејството влијае на вашето расположение, па вие сте под негативно влијание на блиска личност. Ако размислувате за нова врска, ќе сфатите дека многу остануваат на празни ветувања. Ќе има минлив флерт преку пораки.

Здравје – уште полошо.

СКОРПИЈА

Бизнис – Нагласеното трето поле треба да го искористите за преговори и да постигнете нешто во ваша корист. Имате многу груби, но фер ставови, кои јасно ќе ги искажете. На работа ви ветија пари кои лесно може да се пропуштат, бидејќи имавте преголеми очекувања од една личност.

Љубов – Венера во Стрелец ве тера да размислувате за личност која е далеку. Ве привлекуваат луѓе кои се финансиски постабилни од вас. Внимавајте што им зборувате на луѓето за кои се грижите, бидејќи лесно можете да навредите некого несвесно.

Здравје – Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера во вашиот знак ви носи можност да вложите иницијатива на работното место, но и потенцијални лаги кои ќе ги слушнете. Треба да го користите означеното второ поле за да ја зголемите вашата заработка. Лесно можете да добиете можност за хонорарна, дополнителна работа која може да ви биде извор на приход.

Љубов – Меркур во Јарец ви носи запознавање со личност која е успешна во бизнисот. Ова е некој кој ќе го иницира состанокот и ќе биде упорен, што ќе ви се допадне. Венера во вашиот знак укажува дека плените со убавина и шарм, па вие сте најпривлечниот знак во Зодијакот.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Енергијата на Марс и Сонцето треба да ја искористите за да постигнете стратешки цели кои можат да обезбедат добра година. Имате доволно енергија да ги надминете сите препреки, иако тоа нема да биде без напори и тензии. На 21 јануари Плутон го менува знакот и влегува во Водолија, па ви претстои период во кој ќе има можности за голема заработка.

Љубов – Венера во Стрелец ви носи таен флерт. Ви се допаѓа личност која е затворена и мистериозна, но токму тоа силно ве привлекува. Можно е да договорите средба на затворено место. Вие сте во фаза кога покажувате отворени намери кон луѓето што ви се допаѓаат.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се ближи 21 јануари, денот кога Плутон влегува во вашиот знак каде ќе остане до 19 јануари 2044 година, па ве очекува трансформација на сите полиња. Ќе бидете личноста која ќе биде иницијатор за многу промени, дури и на работа. Можно е целосно да го промените вашиот живот за неколку години.

Љубов – Венера во Стрелец ви носи можност пријателството да го претворите во љубов. Поради влегувањето на Плутон во вашиот знак, драстично ќе го промените разбирањето за какви било врски, а слободата ќе ви биде најважна. Ќе ја доживеете блискоста на сосема нов начин.

Здравје – Психолошки проблеми.

РИБА

Работа – Искористете ја моќната поддршка од пријателите во наредните денови за да ги остварите вашите кариерни амбиции. Ве очекуваат нови преговори, како и можна понуда за работа, каде што ќе можете да направите нешто покреативно.

Љубов – Меркур во Јарец ви носи период од годината во кој можете да развиете чувства кон некој кој е ваш пријател долги години. Ќе ви се допаднат Јарците, но и филозофскиот Стрелец.

Здравје – Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име