Дома Живот Најдобриот трик за отстранување на прашина од домашни цвеќиња

Најдобриот трик за отстранување на прашина од домашни цвеќиња

1399
0

Храна од фрижидер за полирање зеленило.

Така ќе блесне секој лист.

Веројатно сте сретнале неколку трикови за одгледување бујни и здрави домашни растенија, но овој трик со мајонез е прилично едноставен! Ако домашното растение не се лекува долго време, тоа ја ограничува нивната способност да ја апсорбира сончевата светлина, што влијае на процесот на фотосинтеза.

Мајонезот доаѓа на помош – ставете мала количина мајонез во сад и додадете малку вода за да добиете течна конзистентност. Натопете чиста памучна крпа во смесата и избришете ги листовите од растенијата. Ова ќе го исчисти слојот од прашина и ќе им даде на листовите сјај како никогаш досега. Последниот чекор е добро да ги избришете листовите за да не останат траги од мајонез на површината на листовите.

Претходна објаваНамаз со путер од кикирики и какао (рецепт)
Следна објаваТопло млеко со жалфија или лаванда за побрзо заспивање

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име