Дома Живот Најдобрата жена е родена во овој хороскопски знак! Лојална, грижлива и сигурна...

Најдобрата жена е родена во овој хороскопски знак! Лојална, грижлива и сигурна – ѝ нема рамен

21183
0

Најдобрата жена е родена во овој хороскопски знак! Лојална, грижлива и сигурна – ѝ нема рамен

Астролозите веруваат дека жените Бикови се први на листата на најдибри жени во Зодијакот, пред се поради нивните карактерни црти и животни планови.

Таа е составена од различни квалитети, од сталоженост, толеранција и сила, до голема одговорност, издржливост и фокусираност.

Чувствителни и трпеливи

Нејзината најголема сила лежи во двата победнички квалитети кои ги поседува – чувствителноста и трпеливоста. Таа е благ воспитан, но тоа не значи дека може да биде изманипулирана. Има цврсти мислења за многу работи кои тешко се менуваат, а доколку некој се обиде да ги „тестира“ нејзините граници, ќе го разбуди нејзиниот огнен темперамент.

Ја сака природата и најмногу сака да живее во пријатна и колоритна средина.

Не е авантурист и не сака да ризикува, поради што не знае како да се справи со наглите промени. Подобро функционира во рутината и монотонијата, поради што речиси никогаш не бара големи животни промени сама по себе, туку е предизвикана од некои надворешни фактори. Како и да е, какви и да ѝ донесе животот, таа брзо учи од нив и голема е веројатноста да не ја повтори истата грешка двапати. Тој е еден од најпосветените и најлојалните хороскопски знаци .

Страсни и нежни

Никогаш не трепнува во врската, а штом ќе се обврзе, веројатно е засекогаш. Мажот кој сака да ја освои мора да биде подготвен на многу додворувања и заведувања, бидејќи тоа е патот до срцето на оваа жена.

Често ги изненадува своите љубовни партнери со својата виртуозност во кревет. Сексот го доживува како земја на фантазијата каде што бега од земните аспекти на животот. Страсна и нежна ќе го разгалува партнерот во спалната соба, но и надвор од неа.

Сака да ги зачинува љубовните врски со секси разговори и лукаво заведување.

Сепак, помалку и е важно што зборува партнерот, туку поважни и се неговите постапки.

Жената Бик најдобро се согласува со Рак, Девица, Јарец и Риби. Една од најпопуларните жени во светот родени во знакот Бик е актерката Џесика Алба.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име