Дома Нега и убавина Направете мелем за раце од природни состојки кои ќе ја омекнат кожата

Направете мелем за раце од природни состојки кои ќе ја омекнат кожата

744
0

Регенерирајте ги рацете…
Кожата на рацете е исклучително чувствителна во текот на зимата поради студот и ветерот, но и честото миење

Ќе се согласите дека чувството на груба и сува кожа е многу непријатно, а да се најде вистинската крема е вистински предизвик.

Рацете бараат посебна грижа бидејќи тие се секогаш зафатени: ние не користиме ниту еден дел од телото повеќе од нив. Затоа за вас подготвивме мелем за раце од природни состојки кои во комбинација даваат совршени резултати.

Компоненти:

2 лажици пчелин восок
2 лажици кокосово масло
1 dl масло од невен
10 капки есенцијално масло од роза
Пчелин восок растопете го на пареа, па истурете го во стаклена тегла. Додадете кокос, невен и масло од роза се убаво соединете во хомогена смеса. Нанесувајте од кремета секојдневно, а најубаво е навечер пред спиење.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име