Дома Здравје Моќен пијалок кој ја подобрува крвната слика и ја враќа енергијата

Моќен пијалок кој ја подобрува крвната слика и ја враќа енергијата

197
0


Ако често се чувствувате слабо и ви треба доза на енергија, вклучете го овој пијалок во вашата исхрана за да ви помогне да се опоравите.

Недостаток на енергија често е резултат на анемија што можете да ја победите со помош на цвекло, моќна храна што го прави ова смути во вистинска мала енергетска бомба.

Не плашете се од земниот вкус на свежо цвекло, што на многумина не им се допаѓа, бидејќи ќе ги маскира останатите намирници што се наоѓаат во пијалокот. За финиот вкус на смутито ќе се погрижат сочни цреши, малини, слатка банана и лимон, со што ќе се осигурате дека вашето тело повторно е во форма.

Состојки за 1-2 лица:

  • Половина банана
  • 1 мала главичка свежо цвекло
  • 1 грст цреши
  • 1 грст малини
  • 1 морков
  • сок од половина лимон
  • 2 dcl ладна вода

Подготовка на пијалоци:

Исечете банана во мешалка или машина за смути, додадете измиено цвекло исечено на помали коцки, измиени малини, цреши без коски, моркови исечени на помали парчиња, лимон и вода. Измешајте сè добро додека не добиете хомоген пијалок. Ако сакате да го оладите дополнително, додадете неколку коцки мраз. Пијте го веднаш!

Претходна објаваЗабавниот парк Дизниленд близу Париз е повторно отворен…
Следна објаваПишувањето со недоминантна рака е добра вежба за мозокот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име