Дома Психолошки совети Мотивирајте се за успех со мислите на големите умови на историјата…

Мотивирајте се за успех со мислите на големите умови на историјата…

180
0

Обидете се да најдете малку мотивација во зборовите на другите…

  1. „Но, не греши само тој што не прави ништо“. Ленин
  2. „Човекот може да запре кога ќе се искачи, но не и кога ќе падне“. Наполеон
  3. „Секогаш кога ќе видите како некој води успешна работа, не заборавајте да донесете храбра одлука еднаш“. Питер Дракер
  4. „Не е голем човек оној кој знае многу, туку оној кој многу размислувал“. Ерих Марија Ремарк
  5. „Никој не успева толку брзо како оној што ја искористува туѓата грешка“. Френсис Бејкон
  6. „Славата доаѓа само за оние кои отсекогаш сонувале и работеле на тоа“. Шарл де Гол
  7. „Да се ​​успее значи да се прифати неуспех после неуспех без да се изгуби ентузијазмот“. Винстон Черчил
  8. „Постои огромен потенцијал кај секој човек. Верувајте во својата сила и младост. Научете да повторувате бесконечно: Сè зависи од мене “. Андре Гид
  9. „Врвот се чини дека го испарува небото, а патеката што води кон врвот се нарекува упорност“. Чарлс Дарвин
  10. „Успехот е секогаш дете на храброста“. Волтер
Претходна објаваМафини со мед: Толку сочни и вкусни што ќе заборавите на сите други слатки
Следна објава7 моќни придобивки од киселата зелка: Го штити срцето, ги зајакнува коските и го намалува ризикот од рак!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име