Дома Твој Готвач Кремаста ТОСТ ТОРТА со лебчиња (рецепт)

Кремаста ТОСТ ТОРТА со лебчиња (рецепт)

475
0

Може да се користи како предјадење, појадок или вечера, подготвена за кратко време, толку богата што ќе ви се допадне од првиот залак…

Солени колачи, салати , пијалоци , пршута … Тешко е да им одолеете.
Совршената комбинација од шунка, павлака, краставици и варени јајца му дава посебен вкус. Лесно се прави, не одзема многу време, а најважно е многу богата и вкусна, поради што многу домаќинки ја прават често.

Па, да преминеме на рецептот и состојките што ви се потребни:

2 пакувања тост леб
500 гр павлака
500 гр мајонез
100 гр кечап
600 гр шунка
300 гр кашкавал
15 кисели краставички
10 варени јајца

Подготовка :

Секое парче тост леб исечете го наоколу, односно отстранете ја кората од него. Лесно измешајте ги павлаката и мајонезот во сад. Поделете го тост лебот така што ќе имате три реда.

Првиот ред:

Наредете го тост лебот на голем плех од електричен шпорет и одозгора намачкајте ја смесата со мајонез и павлака. Одозгора се ставаат варени јајца исечкани на прстени, а врз јајцата кисели краставици (може да се сечкаат ситно или да се исечат на мали парчиња).

Втор ред:

Од едната, а од другата тост леб потопете го во смесата од мајонез и павлака, па наредете ги врз краставиците. Одозгора наредете ја шунката исечкана на тенки парчиња, а одозгора намачкајте со кечап.

Трет ред:

Испечениот леб потопете го од двете страни во смесата од мајонез и павлака, па ставете го преку кечапот. Кашкавалот изрендајте го на поситно ренде над тостот и декорирајте по желба.

Забелешка:

Солената торта најдобро се прави ден пред послужување, бидејќи на тостот му треба време убаво да ја впие течноста и да биде мек без да се распаѓа.

Претходна објаваОвој град во Италија е прогласен за гастрономски главен град на светот
Следна објаваКога да се користат топли, кога да се користат ладни облоги

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име