Дома Живот Загрижени сте за губење на косата? Овој клинички докажан факт може да...

Загрижени сте за губење на косата? Овој клинички докажан факт може да биде одговорот што го баравте

703
0

Загрижени сте за губење на косата? Овој клинички докажан факт може да биде одговорот што го баравте.

Губењето на косата е неверојатно честа појава, а половина од жените тоа го доживуваат во одреден момент од животот поради различни причини, од стрес до менопауза.

Ова може да нанесе голема штета на нашата самодоверба и да не остави да бараме одговори.

Диета за крвен притисок: Нашиот нутриционист открива што треба да јадете…


Но, што ако постои решение кое клинички е докажано дека го намалува опаѓањето на косата и го стимулира растот? Воведување на бренд за зајакнување на косата, признат како додаток во исхраната научно докажан дека го намалува опаѓањето на косата по дванаесет недели.

Оваа состојка го враќа природниот циклус на раст на косата, правејќи ја посилна од коренот до врвот и давајќи ѝ сјај на косата.
Клиничките студии докажаа дека 91% од жените кои го користеле производот забележале намалување на опаѓањето на косата по 12 недели.

„Косата никогаш не ми изгледала подобро“, „Леле, всушност имам бујна и долга коса без воопшто да знам“ и дел од коментарите на жените кои долго време го користат производот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име