Дома Здравје ЕФИКАСНА ХЕРБАЛНА ТЕРАПИЈА Бања за чистење на синусите

ЕФИКАСНА ХЕРБАЛНА ТЕРАПИЈА Бања за чистење на синусите

446
0

Без разлика дали сте настинати или само сакате вашето лице да блесне, парната бања со сушени билки, како нане, лаванда и босилек, е секогаш одличен избор.

Потребна ви е:

една лажица сува мајчина душица,

една лажица рузмарин,

една лажица босилек,

една лажица оригано,

една лажица нане,

една лажица цветови од лаванда.

Во тенџере сварете литар вода, додајте билки, покријте и оставете да отстои минута или две. Наведнете го лицето врз купката со билки, ставете крпа над главата и вдишете ја пареата. Вдишете до 10 минути. Толку време би требало да биде доволно за да ви се истенчи слузот, да ви се отпушти носот и да блесне лицето.

Претходна објаваДали никнатиот кромид и лук се штетни за здравјето или безбедни за јадење?
Следна објаваНе ја фрлајте водата при готвење храна: Одлична за цвеќиња…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име